You are currently viewing Kontuzja zakończyła sezon Dominika Petera. Szwajcar jest już po operacji
Dominik Peter (fot. Julia Piątkowska)

Kontuzja zakończyła sezon Dominika Petera. Szwajcar jest już po operacji

Jak poinformował, za pośrednictwem Instagrama Dominik Peter, sezon zimowy 2021/22 już się dla niego zakończył. Wszystko, przez kontuzję kolana, jakiej doznał w maju 2021 roku. Teraz niestety nastąpiło jej odnowienie.

 

Mówimy „Dominik Peter”, słyszymy możliwy następca Simona Ammanna. Przypomnijmy, że podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Lahti w 2021 roku, niespełna 20-letni wówczas Szwajcar zdobył brązowy medal, czym potwierdził swój wielki potencjał.

W maju 2021 roku Szwajcarowi wydarzył się wypadek, na skutek którego doznał kontuzji kolana. Podczas badania rezonansem magnetycznym, okazało się że doszło do urazu łąkotki przyśrodkowej i bocznej. Wiązało się to z kilkoma miesiącami rehabilitacji. Jednak w sezonie 2021/22 Dominik Peter, wrócił do rywalizacji. Niestety jego forma, znacząco odbiegała od tej, jaką miał przed kontuzją.

Warto też dodać , że młody Szwajcar był obecny na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, ale ani razu nie udało mu się awansować do finałowej serii. Wciąż mówi się jednak o Peterze, jako o przyszłości szwajcarskich skoków. Kiedy wydawało się, że uraz kolana ma już za sobą, niestety kontuzja znowu dała o sobie znać. Reprezentant Kraju Helwetów przeszedł we wtorek operację i jak poinformował dochodzi do pełni sił w jednej z szwajcarskich klinik. – Kiedy znów będę sprawny, bądźcie pewni, że będę trenował i walczył tak ciężko, jak nigdy dotąd – zapowiedział.

Dodajmy, że tej zimy Dominik Peter czterokrotnie meldował się w finałowej trzydziestce zawodów Pucharu Świata i aktualnie w klasyfikacji generalnej cyklu zajmuje 51. miejsce.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez |~ Dominik Peter ~| (@dominikpeter_)

 

Krzysztof Wichowski,
źródło: Instagram

 

Dodaj komentarz