You are currently viewing Raw Air Lillehammer: Prolog dla Uršy Bogataj, Kinga Rajda w trzydziestce
Urša Bogataj (fot. Julia Piątkowska)

Raw Air Lillehammer: Prolog dla Uršy Bogataj, Kinga Rajda w trzydziestce

Ursa Bogataj wygrywa prolog przed czwartkowym konkursem Pucharu Świata Pań w Lillehammer. Tuż za Słowenką uplasowała się jej rodaczka Nika Kriznar ze stratą 2,9 pkt do liderki, a czołową trójkę uzupełniła zwyciężczyni środowych zawodów Japonka Sara Takanashi, która straciła osiem punktów do zwyciężczyni.

Mistrzyni Olimpijska Ursa Bogataj wygrywa prolog, który bezpośrednio poprzedza drugi z czterech konkursów norweskiego turnieju Raw Air. Słowenka jako jedyna przekroczyła granicę 130 metrów, lądując 2,5 m dalej. Jej rodaczka Nika Kriznar straciła do zwyciężczyni 2,9 punktów, skacząc na odległość 128,5 m przy mocniejszym wietrze z tyłu skoczni. Na trzeciej lokacie znalazła się znakomita Japonka Sara Takanashi, która wylądowała na 129,5 metrze, tracąc do Bogataj 8 punktów. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Sara Marita Kramer (124 m) uplasowała się na piątej pozycji, a czołową piątkę uzupełniła kolejna Japonka Yuki Ito (122,5 m).

W Lillehammer startują dwie reprezentantki Polski. Kinga Rajda po skoku na odległość 96 m zajęła 26. pozycję, a Nicole Konderla po próbie na 89 metr uplasowała się na 35. miejscu wśród trzydziestu dziewięciu występujących w Raw Air zawodniczek.

Prolog został przeprowadzony z 14. platformy startowej. Start pierwszej serii konkursowej zaplanowano na 19:30.