Skoczkowie rywalizujący w zawodach Pucharu Kontynentalnego mają przed sobą przedostatni weekend zmagań w „drugoligowym” cyklu. W rywalizacji w fińskim Lahti pojawiło się czterdziestu skoczków z ośmiu krajów. W tym gronie mamy sześciu reprezentantów Polski. Czy Biało-Czerwoni zdołają nawiązać walkę o podium ze świetnie dysponowanymi Austriakami?
Program zawodów (transmisje):
- 5 marca 2022 r. (sobota):
- 14:00 – oficjalny trening,
- 15:00 – seria próbna,
- 16:15 – konkurs indywidualny.
- 6 marca 2022 r. (niedziela):
- 11:00 – seria próbna,
- 12:00 – konkurs indywidualny.
Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl (poniżej). Śledźcie informacje z naszego Twittera >>>
Tekstowa relacja LIVE (Berkutschi):
Lista startowa sobotniego prologu i konkursu:
BIB | zawodnik | rocznik | kraj | miejsce w PK 21/22 |
1 | Jo Roemme Mellingsaeter | 2000 | NOR | – |
2 | Ole Kristian Baarset | 2001 | NOR | – |
3 | Mika Schwann | 1999 | AUT | – |
4 | Alessandro Batby | 2001 | FRA | – |
5 | Marius Aas Hast | 1999 | NOR | – |
6 | Clemens Leitner | 1998 | AUT | – |
7 | Andreas Alamommo | 1998 | FIN | – |
8 | Lars Kindlimann | 2000 | SUI | – |
9 | Henri Kavilo | 1999 | FIN | – |
10 | Kalle Heikkinen | 1999 | FIN | 108. |
11 | Kristoffer Eriksen Sundal | 2001 | NOR | 104. |
12 | Eetu Merilaeinen | 1997 | FIN | 99. |
13 | Andreas Varsi Breivik | 1997 | NOR | 99. |
14 | Mathis Contamine | 2001 | FRA | 99. |
15 | Jarosław Krzak | 2000 | POL | 96. |
16 | Claudio Haas | 2001 | GER | 95. |
17 | Bor Pavlovcic | 1998 | SLO | 89. |
18 | Matija Vidic | 2000 | SLO | 84. |
19 | Andreas Schuler | 1995 | SUI | 63. |
20 | Niklas Bachlinger | 2001 | AUT | 59. |
21 | Klemens Murańka | 1994 | POL | 53. |
22 | Andreas Granerud Buskum | 1996 | NOR | 51. |
23 | Patrik Vitez | 1998 | SLO | 48. |
24 | Stefan Hula | 1986 | POL | 45. |
25 | Francisco Moerth | 1999 | AUT | 44. |
26 | Andrzej Stękała | 1995 | POL | 43. |
27 | Aleksander Zniszczoł | 1994 | POL | 36. |
28 | Maciej Kot | 1991 | POL | 35. |
29 | Moritz Baer | 1997 | GER | 33. |
30 | Tilen Bartol | 1997 | SLO | 30. |
31 | Martin Hamann | 1997 | GER | 24. |
32 | Kilian Maerkl | 2000 | GER | 22. |
33 | Jan Bombek | 2001 | SLO | 20. |
34 | Justin Lisso | 1999 | GER | 16. |
35 | Zak Mogel | 2001 | SLO | 13. |
36 | David Siegel | 1996 | GER | 12. |
37 | Stefan Rainer | 1999 | AUT | 11. |
38 | Michael Hayboeck | 1991 | AUT | 10. |
39 | Philipp Raimund | 2000 | GER | 8. |
40 | Thomas Lackner | 1993 | AUT | 3. |
Składy kadr:
- Austria: Niklas Bachlinger, Michael Hayboeck, Thomas Lackner, Clemens Leitner, Francisco Moerth, Stefan Rainer, Mika Schwann.
- Finlandia: Andreas Alamommo, Kalle Heikkinen, Henri Kavilo, Eetu Merilaeinen.
- Francja: Alessandro Batby, Mathis Contamine.
- Niemcy: Moritz Baer, Claudio Haas, Martin Hamann, Justin Lisso, Kilian Maerkl, Philipp Raimund, David Siegel.
- Norwegia: Ole Kristian Baarset, Andreas Varsi Breivik, Andreas Granerud Buskum, Marius Aas Hast, Jo Roemme Mellingsaeter, Kristoffer Eriksen Sundal.
- Polska: Stefa Hula, Maciej Kot, Jarosław Krzak, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł.
- Słowenia: Tilen Bartol, Jan Bombek, Zak Mogel, Bor Pavlovcic, Matija Vidic, Patrik Vitez.
- Szwajcaria: Lars Kindlimann, Andreas Schuler.
Bartosz Leja,
informacja własna