You are currently viewing Będzie dodatkowy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem!
Wielka Krokiew w Zakopanem (fot. Julia Piątkowska)

Będzie dodatkowy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem!

Po rozmowach Międzynarodowej Federacji Narciarskiej z Tatrzańskim Związkiem Narciarskim, do programu finałowym zawodów Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem dodano jeden konkurs. Tym samym skoczkowie rywalizujący w narciarskiej „trzeciej lidze” zmierzą się na Wielkiej Krokwi trzykrotnie.

 

Po odwołaniu zawodów Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim (26-27 marca), czego powodem była rosyjska agresja militarna na Ukrainę, to właśnie w Zakopanem mają się odbyć ostatnie „drugoligowe” zawody mężczyzn w skokach narciarskich tej zimy. Początkowo zawodnicy mieli się zmierzyć na Wielkiej Krokwi w dwóch konkursach w sobotę i niedzielę, jednak ze względu na okrojony terminarz finałowej periodu sezonu 2021/2022, FIS wraz z TZN zdecydowali się na wzbogacenie programu o jeden dodatkowy, sobotni konkurs. Tym samym w czasie najbliższego weekendu potencjalny zwycięzca wszystkich zmagań będzie mógł dopisać do swojego konta nawet 300 punktów.

Przypomnijmy, że w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego liderem jest Norweg Joacim Ødegård Bjøreng, który zgromadził 878 punktów. Kolejne trzy lokaty zajmują Austriacy, Ulrich Wohlgenannt (798 pkt), Thomas Lackner (798 pkt) i Michael Hayböck (608 pkt). Spoglądając na czysto matematyczne szanse poszczególnych skoczków na końcowy triumf, to właśnie pomiędzy wymienionymi zawodnikami rozegrają się losy końcowego triumfu. O ile oczywiście każdy z nich pojawi się w Zakopanem, ponieważ nie wszystkie reprezentacje ogłosiły jeszcze składy na Mistrzostwa Świata w lotach w norweskim Vikersund, które odbędą się w tym samym terminie.

Aktualna klasyfikacja generalna PK 2021/2022 >>>

 

Nowy program PK w Zakopanem (transmisje):

 • 12 marca 2022 r. (sobota):
  • 11:00 – oficjalny trening,
  • 12:00 – seria próbna,
  • 13:30 – pierwszy sobotni konkurs (TVP Sport),
  • 15:30 – drugi sobotni konkurs (TVP Sport).
 • 13 marca 2022 r. (niedziela):
  • 10:00 – seria próbna,
  • 11:30 – niedzielny konkurs (TVP Sport).

 

Bartosz Leja,
źródło: FIS

 

Dodaj komentarz