You are currently viewing Polska bez głównego trenera podczas Mistrzostw Świata w lotach
Trener Michal Doležal (fot. Julia Piątkowska)

Polska bez głównego trenera podczas Mistrzostw Świata w lotach

Jak poinformował Polski Związek Narciarski, podczas zbliżających się Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w Vikersund, na miejscu zabraknie trenera Michala Doležala. Czech otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

 

Już w najbliższych dniach (10-13 marca.) odbędzie się 27. edycja Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. Areną zmagań będzie „mamucia” norweska Vikersundbakken (K-200 / HS-240). O medale na największej skoczni świata powalczy sześciu Biało Czerwonych. W gronie zawodników, którzy pojawią się na oficjalnych treningach będą: Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny i Piotr Żyła. Jednak już teraz wiadomo, że nie poprowadzi ich główny trener. Do Norwegii z powodu zakażenia koronawirusem, nie poleciał Michal Doležal.

Dla czeskiego trenera pozytywny wynik testu to nie jedyny powód do zmartwienia. Jak już informowaliśmy, w trakcie trwania czempionatu miało dojść do spotkania między nim, a dyrektorem sportowym PZN, Adam Małyszem. Panowie mieli rozmawiać na temat niepewnej przyszłości tego pierwszego na stanowisku szkoleniowca polskiej kadry skoczków. Poważne rozważania Polskiego Związku Narciarskiego w tym temacie są spowodowane wyjątkowo słabym sezonem naszej reprezentacji. 

Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w Vikersund startują już 10 marca. Program imprezy i składy kadr znajdziecie TUTAJ >>>

 

Krzysztof Wichowski,
źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz