You are currently viewing Niemcy z grupą krajową na Oberstdorf, Geiger w walce o żółtą koszulkę lidera

Niemcy z grupą krajową na Oberstdorf, Geiger w walce o żółtą koszulkę lidera

Trener Stefan Horngacher ogłosił skład reprezentacji Niemiec na najbliższe zwody Pucharu Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Szkoleniowiec austriackiego pochodzenia podał nazwiska dwunastu zawodników, którzy wystartują w przedostatnim tygodniu zmagań w sezonie 2021/2022. 

 

Zawody Pucharu Świata w niemieckim Oberstdorfie będą ostatnimi zmaganiami przed weekendem w Planicy, który zakończy olimpijski sezon 2021/2022. Nasi zachodni sąsiedzi postanowili wystawić grupę krajową, której możliwość wykorzystania zachowali właśnie na konkursy lotów narciarskich. Zazwyczaj Niemcy wystawiali większą ilość zawodników w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen podczas Turnieju Czterech Skoczni, jednak w tym roku zadecydowali, że tylko w Ga-Pa wystąpi kwota krajowa, zachowując możliwość wykorzystania tego przywileju na dalszą część sezonu. Tym samym w Oberstodrfie podczas konkursów lotów narciarskich zaprezentuje się dwunastu podopiecznych Stefana Horngachera. -Pierwszego dnia zawodów, oprócz drużyny Pucharu Świata, możemy wystawić grupę krajową. W ten sposób młodzi sportowcy mają szansę sprawdzić się na skoczni do lotów. Myślę, że to będzie bardzo ciekawe doświadczenie dla młodszych zawodników. Wszyscy są bardzo podekscytowani i zafascynowani tym wyzwaniem – zaznaczył Horngacher. 

Oprócz czołowych zawodników Pucharu Świata Karla Geigera i Markusa Eisenbichlera, czy regularnie punktujących Stephana Leyhe, Constantina Schmida, Andreasa Wellingera oraz coraz lepiej prezentującego się Severina Freunda, szansę otrzymali również występujący głównie w „drugiej lidze”, czy zawodach rangi FIS Cup Justin Lisso, Kilian Märkl, Martin Hamann, Philipp Raimund, Adrian Sell i David Siegel. 

W Oberstdorfie nie wystartuje z kolei Pius Paschke, który złapał infekcję. -Wszyscy zawodnicy, którzy ostatnio uczestniczyli w Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich w Vikersund, będą na starcie w Oberstdorfie. Stephan Leyhe również wrócił do gry. Niestety, z powodu infekcji wirusowej Pius Paschke musi zrezygnować z latania w Oberstdorfie. Jego miejsce startu zajmuje Martin Hamann – poinformował Stefan Horngacher. 

Karl Geiger obecnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2021/2022. Do lidera cyklu Ryoyu Kobayashiego traci zaledwie 58 punktów, więc wciąż liczy się w walce o Kryształową Kulę. –Wszyscy zawodnicy i trenerzy z niecierpliwością czekają na ten weekend, a w szczególności Karl, który po skokach w norweskim tournée będzie mógł cieszyć się zawodami Pucharu Świata u siebie. Będzie nadal walczył o żółtą koszulkę z wielką motywacją, tak jak my wszyscy chcemy utrzymać się w klasyfikacji Pucharu Narodów – podkreślił trener reprezentacji Niemiec. 

Pochodzący właśnie z Oberstdorfu Karl Geiger staje więc przed szansą odzyskania koszulki lidera w swoim rodzinnym mieście, na dosyć trudnej technicznie skoczni. -W Oberstdorfie czeka na nas skocznia narciarska, która ze względu na charakterystykę znajduje się gdzieś pomiędzy Planicą a Vikersund. Vikersund jest z pewnością jedną z najtrudniejszych skoczni lotniczych, bardzo charakterystyczną dla krzywej lotu. Nie mogę się doczekać weekendu, ponieważ w Oberstdorfie nie latałem zbyt dobrze. Minęło trochę czasu, odkąd tam startowałem [sezon 2018/2019 – przy. red.]. Dlatego mam nadzieję, że uda mi się złamać tę skocznię w ten weekend i oddam dalekie loty – zapowiada Mistrz Świata w lotach z 2020 roku. 

 

Skład reprezentacji Niemiec na zawody PŚ w Oberstdorfie: 

 • Karl Geiger (2. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2021/2022),
 • Markus Eisenbichler (5. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2021/2022),
 • Stephan Leyhe (18. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2021/2022),
 • Constantin Schmid (21. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2021/2022),
 • Andreas Wellinger (27. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2021/2022),
 • Severin Freund (30. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2021/2022),
 • Justin Lisso (42. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2021/2022),
 • Philipp Raimund (57. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2021/2022),
 • Kilian Märkl,
 • Martin Hamann,
 • Adrian Sell,
 • David Siegel.

 

Program zawodów dostępny jest TUTAJ>>>

Anna Fergisz,
źródło: informacja własna

Dodaj komentarz