You are currently viewing Austriak pożegnał się ze skokami w „stroju Borata” i 200 metrowymi lotami w Oberstdorfie [WIDEO]
Julian Wienerroither (fot. Julia Piątkowska)

Austriak pożegnał się ze skokami w „stroju Borata” i 200 metrowymi lotami w Oberstdorfie [WIDEO]

Mimo, że w czasie swojej stosunkowo krótkiej przygody z nartami skokowymi Julian Wienerroither nie odniósł spektakularnych sukcesów, to trzeba przyznać, że jego pożegnanie z koronną dyscypliną sportu było już bardzo spektakularne. 22-letni Austriak najpierw oddał pożegnalny skok w Seefeld w „stroju Borata”, a następnie był przedskoczkiem podczas Pucharu Świata w lotach w Oberstdorfie.

 

Niegdyś na skok w „stroju Adama” zdecydował się Halvor Egner Granerud. Nagi norweski zawodnik oddał swoją próbę na 60-metrowej skoczni w Oslo jako nastolatek. W wieku 22 lat na podobny wyczyn zdecydował się Julian Wienerroither. Austriacki skoczek skorzystał jednak ze skąpego „kostiumu Borata”, czyli charakterystycznego stroju kąpielowego, który stał się popularny za sprawą głównego kazachskiego bohatera satyrycznego filmu „Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej„. O ile jednak aktor Sacha Baron Cohen wdział go w słonecznych warunkach, tak Wienerroither założył specyficzny strój podczas swojego pożegnalnego skoku na śniegu w Seefeld. Tuż po zakończeniu skoku na 109 metrowym obiekcie, na którym Dawid Kubacki został w 2019 roku mistrzem świata, Austriak jednym haustem wypił także czekający na niego na dole schłodzony trunek.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Julian Wienerroither (@julian_wienerroither)

Okazuje się jednak, że „pożegnalny” skok na Toni-Seelos-Olympiaschanze był tak naprawdę przygotowaniem do jeszcze bardziej ekscytującego pożegnania. „Ostatnie przygotowania do spełnienia marzeń z dzieciństwa poszły dobrze… Jestem gotowy na kilka lotów w Oberstdorfie” – napisał główny bohater na Instagramie, potwierdzając tym samym swoją rolę przedskoczka podczas przedostatniego weekendu z Pucharem Świata w sezonie 2021/2022.

Podczas czterech dni testów skoczni im Heiniego Klopfera (od czwartku do niedzieli), Wienerroither zdołał oddać na niemieckim „mamucie” dziewięć prób. W swoim debiutanckim czwartkowym locie uzyskał 178 metrów, a już w drugiej próbie po raz pierwszy w karierze o pół metra przekroczył barierę 200 metrów. Najdalej poszybował przed niedzielnym konkursem, uzyskując 201,5 metra.

W czasie swojej narciarskiej przygody Julian Wienerroither nie zdołał zadebiutować w zawodach Pucharu Świata. Raz wywalczył za to punkty w cyklu Letniego Grand Prix, zajmując 29. miejsce w Rasnovie w 2018 roku. Na swoim koncie zapisał także szesnaste miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w Lahti w 2019 roku. Ponadto był w drużynie austriackich skoczków, którzy w 2015 roku w Tschagguns wywalczyli brązowy medal Zimowego Olimpijskiego Festiwal Młodzieży Europy. Indywidualnie najlepiej radził sobie w trzecioligowym cyklu FIS Cup, w którym dwukrotnie meldował się na podium. W 2018 roku był drugi w Notodden, a rok później trzeci w Rastbüchl. Ponadto dwukrotnie stawał też na drugim stopniu podium w zawodach cyklu Alpen Cup, w 2017 roku w Seefeld i 2018 roku w Villach.

 

Bartosz Leja,
źródło: Instagram / informacja własna

 

Dodaj komentarz