You are currently viewing Wokół Skoczni #115: Trofea, wakacje, plastron Graneruda i nowy projekt Seyfarth
Juliane Seyfarth i Halvor Egner Granerud (fot. Julia Piątkowska)

Wokół Skoczni #115: Trofea, wakacje, plastron Graneruda i nowy projekt Seyfarth

Emocje związane z rywalizacją w sezonie 2021/2022 powoli opadają i mogłoby się wydawać, że w skokach narciarskich zbliża sie słynny „sezon ogórkowy”. U naszych bohaterów ze skoczni wciąż jednak sporo się dzieje. Niektórzy zdecydowali się na wakacje i odpoczynek, inni realizują ciekawe pozasportowe projekty, a jeszcze inni postawili na aktywne spędzenie wiosennych dni. Sprawdzamy co u nich słychać w powrotnej odsłonie cyklu Wokół Skoczni!

 

Kubacki i Doležal wyróżnieni przez Polski Komitet Olimpijski

W trakcie sezonu zimowego trudno znaleźć czas, aby wystarczająco nacieszyć się zdobytymi trofeami. Dlatego też u progu wiosny, która czasami zaskakuje nas jeszcze śniegiem, Dawid Kubacki odsłonił w Centrum Olimpijskim w Warszawie kopię swojego brązowego medalu zdobytego w Zhangjiakou. Ponadto zarówno 32-letni skoczek, który z Pekinu jako jedyny reprezentant Polski przywiózł medal, jak i trener Michal Doležal otrzymali zasłużone nagrody finansowe. Trzeba przyznać, że w tak trudnym sezonie, ten brąz smakuje jak złoto!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Polski Komitet Olimpijski (@pkol_pl)

 

Kryształowi Kramer i Kobayashi

Ze swoich trofeów za wygranie klasyfikacji generalnej Pucharu Świata cieszyć się mogą także Marita Kramer i Ryoyu Kobayashi. O ile dla 25-letniego Japończyka jest to już druga taka nagroda w dorobku, to dla 20-letniej Austriaczki po zeszłorocznych COVID-owych zawirowaniach była to pierwsze okazja do odebrania dużej Kryształowej Kuli. A jakie emocje towarzyszyły im trzymając w dłoniach najcenniejszą pucharową zdobycz? Zobaczcie sami jak wyglądało to w obiektywie Jürgena Feichtera.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez JFK Feichter (@jfkfeichter)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Berkutschi Ski Jumping (@berkutschi_skijumping)

 

Medalowy Geiger

Jak się okazuje, nie tylko dziewczyny (i Dawid Kubacki) lubią brąz. Dwa brązowe medale olimpijskie przywiózł z igrzysk w Pekinie Karl Geiger. Tym samym niemiecki skoczek dołożył do swojego bogatego sportowego dorobku kolejne zdobycze. Ponadto na jego szyi zawisło drużynowe srebro z Mistrzostw Świata w lotach, a także kryształowy krążek za drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Szafy i szuflady z pewnością są coraz pełniejsze… Może czas pomyśleć o galerii?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Karl Geiger (@karl.geiger)

 

Rodzeństwo Prevc u prezydenta

Sukcesy niosą za sobą nie tylko prestiżowe zdobycze, ale też spotkania na samym szczycie. Takiego doświadczyli niedawno przedstawiciele słynnej narciarskiej familii Prevc. Z prezydentem Słowenii Borutem Pahorem spotkali się Nika, Cene, Domen i Peter. Można się tylko zastanawiać, dla której ze stron spotkania był to większy zaszczyt 😉

 

Szwajcarska iskierka

Do radości ze sportowego postępu nie zawsze potrzebne są medale z najważniejszych mistrzowskich imprez. Reprezentantka Szwajcarii Sina Arnet ma za sobą życiowy sezon i ostatnio na Instagramie zaprezentowała jego najciekawsze (i najśmieszniejsze momenty). Warto zaznaczyć, że 16-letnia Szwajcarka minionej zimy wygrała klasyfikację generalną cyklu FIS Cup, a także po raz pierwszy w karierze zdobyła punkty Pucharu Świata. Przyszłość przed nią!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sina Arnet (@sina.arnet)

 

Wylicytuj plastron Graneruda

Mając w posiadaniu prestiżowe trofea i piękne wspomnienia… czasami warto się nimi podzielić, aby zrobić coś dobrego. Z takiego założenia wyszedł Halvor Egner Granerud, który przekazał na specjalną licytacje swój żółty plastron lidera z Pucharu Świata w Zakopanem. Dochód z przedsięwzięcia ma wspomóc w rozwoju młodych sportowców z biedniejszych krajów, a także tych objętych działaniami wojennymi. Więcej o całej akcji przeczytacie TUTAJ, a plastron norweskiego skoczka możecie wylicytować TUTAJ.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Halvor Egner Granerud (@halvorgranerud)

 

Skoczkowie na wakacjach

Czas po zakończeniu sezonu to jednak oczywiście nie tylko sportowe wspomnienia i uroczyste rauty. To przede wszystkim możliwość wypoczynku i regeneracji w gronie najbliższych. Na takie zdecydowali się choćby Johann André Forfang czy Klemens Murańka. Norweg wybrał Seszele, a Polak Egipt.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Johann Forfang (@johannforfang)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Klimek Murańka (@klems221.5)

 

Dean i Strate na Teneryfie

Na wspólne wakacje na Teneryfie zdecydowała się jedna ze „skokowych” par, czyli Abigail Strate oraz Decker Dean. Amerykańsko-kanadyjska przyjaźń kwitnie!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Decker Dean (@deckerdean)

 

Kot już trenuje

Już teraz przygotowania do kolejnego sezonu rozpoczął z kolei Maciej Kot. 31-latek, którego ostatnie tygodnie zimy mogły napawać optymizmem, postanowił kontynuować karierę. Aktualnie polski skoczek wziął się za proces roztrenowania, aby ze zdwojonymi siłami móc ruszyć w sezon 2022/2023. Czy uda mu się wrócić do pucharowej czołówki?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maciej Kot (@maciejkot)

 

Operacja Jones

Jedni robią w treningach, aby naładować baterię, inni… z konieczności. Na tę drugą opcję musiała się zdecydować Paige Jones, która przeszła kolejną operację stawu skokowego. „Mam nadzieję, że pomoże to złagodzić przewlekły ból, którego doświadczałam. Czas regeneracji to około trzy miesiące, po tym czasie wrócę do skoków. Do zobaczenia na skoczni w czerwcu” – napisała 19-letnia reprezentantka Stanów Zjednoczonych.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paige Jones (@pesh_delesh)

 

Japonki kończą ze skokami

Koniec zimowego sezonu to często także czas pożegnań… Po decyzji o zakończeniu kariery przez Kaori Iwabuchi, w jej ślady poszyły jej starsze rodaczki. Swoją długą narciarską przygodę zakończyły niedawno 35-letnia Misaki Shigeno oraz 31-letnia Yurika Hirayama.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 茂野美咲(シゲノミサキ)🌸Misaki Shigeno (@misaki_shigeno)

 

Seyfarth ponownie w Playboyu

Juliane Seyfarth, której sesja już raz pojawiła się w niemieckiej odsłonie Playboya, ostatnio po raz kolejny odwiedziła siedzibę słynnego magazynu. Czyżby hasztagi #staytuned #excited #news zwiastowały, że szykuje się kolejny projekt z udziałem niemieckiej skoczkini? Sama zainteresowana zapowiedziała, że wraz z Playboyem szykuje dla swoich fanów „coś specjalnego”.

 

Nowa fryzura Fettnera?

Do wyjątkowej dbałości o swój wizerunek przyzwyczaiły nas nie tylko skoczkinie, ale też niektórzy skoczkowie. Czyżby srebrny medalista olimpijski Manuel Fettner zamierzał nas ponownie zaskoczyć swoją fryzurą?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Manuel Fettner (@manuelfettner)

 

zebrał Bartosz Leja,
źródło: Instagram / Twitter

 

Dodaj komentarz