You are currently viewing Trzecia edycja ZIELPOL o Puchar inSJders w Ruczynowie odbędzie się już 9 lipca! [ZAPISY]
Skocznia w Ruczynowie (fot. Michał Chmielewski / inSJders)

Trzecia edycja ZIELPOL o Puchar inSJders w Ruczynowie odbędzie się już 9 lipca! [ZAPISY]

Już 9 lipca odbędzie się trzecia edycja zawodów amatorów o Puchar inSJders. Uczestnicy zmagań zmierzą się na przebudowanej skoczni w Ruczynowie (K7/HS8). 

 

Już 9 lipca lipca odbędzie się trzecia edycja zawodów amatorów o Puchar inSJders w Ruczynowie. Na domowym obiekcie państwa Seremaków, podobnie jak w dwóch poprzednich latach, będzie mógł sprawdzić się każdy fan czy fanka skoków narciarskich. Wystarczy zapisać się do udziału w wydarzeniu pod linkiem, który znajdziecie TUTAJ>>> – Spodziewamy się około 50 uczestników, rok temu było to 35 osób – słyszymy od organizatorów. Przypomnijmy, że przed rokiem w Ruczynowie wygrał Jakub Radziszewski. Podium uzupełnili Michał Chmielewski i Mateusz Kulpa. 

Chmielewski Radziszewski Kulpa Ruczynow2021 fotmaterialyprasowe 300x200 - Trzecia edycja ZIELPOL o Puchar inSJders w Ruczynowie odbędzie się już 9 lipca! [ZAPISY]
Podium konkurs, od lewej: Chmielewski, Radziszewski, Kulpa (fot. materiały prasowe inSJders)

Warto wspomnieć, że obiekt państwa Seremaków, którego punkt konstrukcyjny znajdował się na czwartym metrze został przebudowany. Amatorzy w tym roku poskaczą na zmodernizowanej i powiększonej skoczni K7/HS8. – Budowa obiektu K4 kosztowała około 13 tysięcy złotych, przebudowa jest o ponad 7 tysięcy droższa, ale jeszcze nie została ukończona. Dzięki założeniu zrzutki udało się zrealizować i sfinansować przebudowę skoczni, która nadal trwa. Do pieniędzy, które udało się uzyskać ze zrzutki doszły jeszcze prywatne fundusze oraz te środki, które zostały jeszcze po zrealizowaniu zawodów – mówi Kacper Seremak.

Druga edycja Zielpol o Puchar inSJders uzyskała patronat Polskiego Związku Narciarskiego. Jak pomoc federacji wpłynęła na organizację zawodów i czy w tym roku organizatorzy ponownie uzyskają wsparcie rodzimego związku? – W tym roku jeszcze nie wiadomo czy Polski Związek Narciarski będzie patronatem 3. edycji Zielpol o Puchar inSJders w Ruczynowie, ale jest to bardzo możliwe. Dzięki temu że w zeszłym roku zmagania odbyły się pod patronatem polskiej federacji to te zawody były „bardziej profesjonalne” – zdradzają organizatorzy.

Wszystkie informacje od organizatorów zawodów znajdziecie TUTAJ>>>

 

Relacja wideo z 2. ZIELPOL Pucharu inSJders:

 

Weronika Brodowska, Ewa Skrzypiec
informacja własna

Dodaj komentarz