You are currently viewing Michal Doležal dołączył do Stefana Horngachera. Richard Freitag pozostaje przy skokach
Michal Dolezal i Stefan Horngacher (fot. PZN)

Michal Doležal dołączył do Stefana Horngachera. Richard Freitag pozostaje przy skokach

Michal Doležal został nowym asystentem Stefana Horngachera w niemieckiej kadrze narodowej. Do kadry C przesunięty został dotychczasowy trener techniczny – Andreas Wank. Niespodziewanie zatrudniony przy niższych kadrach został też Richard Freitag, będący do niedawna czynnym skoczkiem narciarskim.

 

Będący do niedawna głównym szkoleniowcem polskich skoczków Michal Doležal został ogłoszony nowym asystentem Stefana Horngachera w kadrze narodowej Niemiec.  – Jestem bardzo podekscytowany nowymi zadaniami i współpracą z całą załogą. Niemieccy skoczkowie narciarscy od lat są w światowej czołówce i odnoszą sukcesy. Pragnę wykorzystać moje doświadczenie i wiedzę, aby pomóc w kontynuowaniu tej historii sukcesu – komentował dla DSV pochodzący z Czech szkoleniowiec. Dotychczasowi współpracownicy Horngachera przy kadrze narodowej – Andreas Wank i Jens Deimel zostali przesunięci do innych ról. Wank obejmie kadrę C po Tino Haase, Natomiast Deimel zostanie trenerem bazy skoków narciarskich Hinterzarten/Furtwangen. – Obaj w ostatnich latach wykonali świetną pracę i walnie przyczynili się do sukcesu naszej drużyny. Dla całego systemu skoków narciarskich w Niemczech jest bardzo ważne, że własne „know-how” zdobyte podczas Pucharu Świata mogą teraz wykorzystać w drużynach juniorskich oraz w systemie baz i dać nowy impuls – tak dziękował trenerom Stefan Horngacher podczas ogłaszania decyzji kadrowych.

Richard Freitag nie zrywa zupełnie ze skokami. Będący jeszcze do niedawna czynnym zawodnikiem Niemiec został nowym współpracownikiem niemieckich kadr C i D. Ma razem z Martinem Schmittem wyszukiwać talenty oraz przekazywać swoje doświadczenie adeptom tej dyscypliny. – Skoki narciarskie były i są moją wielką pasją, dlatego z niecierpliwością czekam na możliwość przekazania mojej wiedzy i doświadczenia przyszłym pokoleniom – mówił Freitag.

Z niemiecką reprezentacją kobiet żegna się jeden z trenerów –  Christian Bruder, który zdecydował się zrezygnować ze stanowiska po 14 latach pracy. Ma zostać trenerem skoków narciarskich w policyjnej szkole sportowej w Bad Endorf. Kadrą A kobiet nadal będzie opiekował się Maximilian Mechler i jego asystent Thomas Juffinger.

 

Karol Cześnik
Źródło: DSV

Dodaj komentarz