You are currently viewing Słoweńscy skoczkowie najliczniejszą grupą wyróżnionych podczas Wieczoru Mistrzów 2022
Słoweńcy, od lewej: Bogataj, Kos, Križnar, Zajc (fot. Julia Piątkowska)

Słoweńscy skoczkowie najliczniejszą grupą wyróżnionych podczas Wieczoru Mistrzów 2022

Słoweński Związek Narciarski (SZS) podczas Wieczoru Mistrzów wręczył swoim sportowcom statuetki w nagrodę za wybitne osiągnięcia w sezonie zimowym. Najliczniejszą grupę stanowili skoczkowie i skoczkinie, dla których miniona zima była pasmem sukcesów. Reprezentanci kraju spotkali się także z głową państwa.

 

Wieczór Mistrzów powrócił po dwuletniej przerwie. Impreza jest ukoronowaniem sezonu dla uprawiających sporty zimowe pod egidą SZS. Związek narciarski środowego wieczoru wręczył łącznie aż 19 statuetek przyznawanych za wybitne wyniki osiągnięte minionej zimy. Najliczniejszą grupą nagrodzonych byli słoweńscy skoczkowie i skoczkinie, którzy zdobyli medale olimpijskie w Pekinie, a także osiągali świetne wyniki w pozostałych zimowych rywalizacjach. Wśród nich byli Urša Bogataj, Nika Križnar oraz Ema Klinec, a także Timi Zajc, Anže Lanišek, Cene Prevc, Peter Prevc, Lovro Kos i Žiga Jelar. Wyróżnienia otrzymały także drużyny skoczków – żeńska, męska i mieszana.

Dla sportowców z różnych dyscyplin gala rozdania nagród jest świetną okazją do poznania się, bądź spotkania po całej zimie spędzonej na rywalizacji po całym świecie. – To zawsze wielka przyjemność poznać wszystkich sportowców z różnych dyscyplin. Miło jest widzieć wszystkich zgromadzonych w jednym miejscu. Trochę rozmawiamy, wspominamy sezon, snujemy plany na przyszłość – opowiadał Žiga Jelar w rozmowie z portalem Siol.net.

Zimowych reprezentantów kraju pochwalił także Prezydent Borut Pahor, u którego sportowcy gościli przed rozpoczęciem gali. To było już drugie spotkanie skoczków i skoczkiń z głową państwa po zakończeniu sezonu. – Wy, sportowcy, dzięki swoim sukcesom w ciągu ostatnich trzydziestu lat przyczyniliście się do zwiększenia naszej rozpoznawalności – wygłosił Prezydent Słowenii w swoim przemówieniu.

 

Karol Cześnik
Źródło: Sloski.si / Siol.net

Dodaj komentarz