You are currently viewing Biało-Czerwoni wznowili treningi na skoczni. Zgrupowania w Szczyrku i Zakopanem
Kamil Stoch (fot. Anna Karczewska / PZN)

Biało-Czerwoni wznowili treningi na skoczni. Zgrupowania w Szczyrku i Zakopanem

Polacy jako jedni z pierwszych powrócili do treningów na skoczni. Pierwsze próby w okresie przygotowawczym kadrowicze Thomasa Thurbichlera oddali w Szczyrku. Skoki na kompleksie Skalite oddali także juniorzy, a pierwsze zgrupowanie w Zakopanem rozpoczęli również zawodnicy z grup regionalnych.

 

Kadra A i kadra młodzieżowa trenują w Szczyrku

Najlepsi polscy skoczkowie pierwsze skoki na igelicie w okresie przygotowawczym oddali na kompleksie Skalite w Szczyrku. Kadra A w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek oraz Jakub Wolny do sezonu 2022/2023 przygotowywać się będą pod okiem trenera Thomasa Thurnbichlera, który objął stanowisko Michala Doleżala. Przypomnijmy, że Biało-Czerwoni już wcześniej wznowili przygotowania na sali i odbyli serię treningów m.in. na rolkach. – No i pięknie poskakane na początek lata – czytamy na Instagramie Piotra Żyły. – Już – informuje kibiców uśmiechnięty Kamil Stoch. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

Pierwsze próby w okresie przygotowawczym oddali również zawodnicy z kadry młodzieżowej. Juniorzy, podobnie jak kadra A, trenowali w Szczyrku. Skoczkowie Daniela Kwiatkowskiego zgrupowanie na obiekcie Skalite rozpoczęli w poniedziałek, a zakończą je już jutro. Przypomnijmy, że w drużynie młodzieżowej na sezon 2022/2023 znalazło się aż dziewięciu młodych skoczków: Tymoteusz Amilkiewicz, Klemens Joniak, Marcin Wróbel, Jakub Wisełka, Wiktor Szozda, Arkadiusz Jojko, Szymon Zapotoczny, Adam Niżnik i Kacper Tomasiak.

 

Kadra B wróciła z obozu treningowego z Chorwacji

Za podopiecznymi trenera Macieja Maciusiaka owocny obóz w Chorwacji. Andrzej Stękała, Kacper Juroszek, Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot i Jan Habdas udali się zgrupowanie do nadmorskiego miasteczka Zadar. Skoczkowie z kadry B odbyli wiele różnorodnych treningów siłowych i motorycznych, po których regenerowali się w basenach. – Zgrupowanie w mega miejscu daje energię do treningów – przyznaje Aleksander Zniszczoł. – Obóz w takich warunkach daje dużo motywacji – wtóruje mu Tomasz Pilch. Na pierwsze skoki w okresie przygotowawczym podopieczni Macieja Maciuska będą musieli jeszcze poczekać.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aleksander Zniszczoł (@aleksander.zniszczol)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tomasz Pilch (@tomasz.pilch.official)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Andrzej Stękała (@andrzejstekala)

 

Zakopiańskie zgrupowanie Huli, Krzaka i Murańki 

Do treningów na skoczni powrócili również zawodnicy z grupy regionalnej, którzy do sezonu przygotowywać się będą pod okiem trenerów Krzysztof Bieguna i Wojciecha Topora. Stefan Hula, Jarosław Krzak i Klemens Murańka trenowali na Średniej Krokwi w Zakopanem. – Sezon letni rozpoczęty. Dzisiaj oddaliśmy pierwsze skoki. Mordka się cieszy – czytamy w poście naszego najstarszego kadrowicza. – Najważniejsze by czerpać przyjemność z tego co się robi. Sezon 2022/2023 uważam za rozpoczęty – pisze na Instagramie Klemens Murańka.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Stefan Hula (@stefek.hula)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Klimek Murańka (@klems221.5)

 

Weronika Brodowska,
źródło: informacja własna / Instagram / Twitter

Dodaj komentarz