You are currently viewing Kolejna operacja Dominika Petera. U Szwajcara doszło do infekcji szpiku kostnego
Dominik Peter (fot. Julia Piątkowska)

Kolejna operacja Dominika Petera. U Szwajcara doszło do infekcji szpiku kostnego

Pech nie opuszcza Dominika Petera, który jeszcze w marcu ze względu na kontuzję kolana przedwcześnie zakończył sezon 2021/2022. Od tego czasu szwajcarski zawodnik większość czasu spędza na rehabilitacji, a ostatnio był zmuszony przejść kolejną operację w przeciągu kilku miesięcy. Może to nieco skomplikować przygotowania 20-latka do letniego sezonu.

 

Problemy zdrowotne reprezentanta Kraju Helwetów rozpoczęły się w maju zeszłego roku, kiedy doszło u niego do urazu łąkotki przyśrodkowej i bocznej. Wiązało się to z kilkoma miesiącami rehabilitacji. Peter zdołał jednak powrócić do zmagań zimą 2021/2022. Po najlepszym w karierze początku sezonu i czterech konkursach Pucharu Świata zakończonych zdobyczami punktowymi, Peter odpuścił start w Turnieju Czterech Skoczni. Było to spowodowane nawrotem urazu kolana, którego młody zawodnik nabawił się podczas treningu w Oberstdorfie. Lekarze w Zurychu zdiagnozowali wówczas pęknięcie łąkotki wewnętrznej stawu kolanowego. Tym samym podopieczny trenera Ronny Hornschuha nie miał szans na wywalczenie życiowego rezultatu w prestiżowej niemiecko-austriackiej imprezie.

Po prawie miesięcznej rehabilitacji, brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów z 2021 roku, powrócił do zmagań czołówki w Titisee-Neustadt. Wystartował wówczas tylko w jednym konkursie (zajmując 35. miejsce), po czym ponownie postawił na przerwę i niezbędną regenerację przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. Na chińskich skoczniach świata nie zawojował, plasując się dwukrotnie w czwartej dziesiątce stawki. Jak się okazuje, po zmaganiach w Zhangjiakou znów odezwało się bolące kolano. Tym razem jednak konieczna była interwencja chirurgiczna, która już na początku marca przedwcześnie zakończyła sezon utalentowanego zawodnika.

Jeszcze w kwietniu wydawało się, że Peter powraca na właściwe tory, a aktywnie spędzone wakacje na Jamajce mogły być sygnałem lepszej dyspozycji zdrowotnej. Dzisiaj jednak z Zurychu nadeszły kolejne niepokojące informacje dotyczącej stanu zdrowia Szwajcara. Jak poinformował 20-letni zawodnik na swoim Instagramie, w jego organizmie doszło do infekcji szpiku kostnego, a także otwarcia rany na szwie w okolicach operowanej łąkotki. Po zdiagnozowaniu problemów konieczna była kolejna operacja. „Druga i miejmy nadzieję ostatnia operacja na moim prawym kolanie (…) Do zobaczenia wkrótce z powrotem na skoczniach” – napisał.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez |~ Dominik Peter ~| (@dominikpeter_)

Dodajmy, że Dominik Peter obok 27-letniego Killiana Peiera jest wciąż największą nadzieją na przyszłość szwajcarskich skoków narciarskich. 20-latek został jeszcze w kwietniu nominowany do składu kadry A wraz z doświadczonym 40-letnim Simonem Ammannem. W wyżej klasyfikowanej kadrze narodowej obok wspomnianego Peiera miejsce znalazł też Gregor Deschwanden. Ponadto w kadrze B uwzględniono Sandro Hauswirtha i Leana Niederbergera, a w kadrze C Remo Imhofa oraz Yanicka Wassera.

 

Bartosz Leja,
źródło: Instagram / informacja własna

 

Dodaj komentarz