You are currently viewing Kolejny niemiecki skoczek kończy karierę. Był mistrzem świata juniorów
Adrian Sell (fot. Julia Piątkowska)

Kolejny niemiecki skoczek kończy karierę. Był mistrzem świata juniorów

Podczas gdy niektórzy skoczkowie rozpoczęli już przygotowania do sezonu 2022/2023, inni podejmują kluczowe decyzje dotyczące swojej sportowej przyszłości. Jednym z nich jest Adrian Sell, który po pominięciu go przy nominacjach niemieckich kadr, zdecydował się odwiesić narty na kołek.

 

Po Richardzie Freitagu, Severinie Freundzie i Carinie Vogt, kolejny reprezentant Niemiec postanowił zakończyć sportową karierę. Finalną decyzję podjął 24-letni Adrian Sell, który jeszcze jako junior zapowiadał się bardzo obiecująco. Swoje pierwsze kroki na skoczni stawiał podczas licznych zawodów dzieci w niemieckim Bad Griesbach, jednak pierwsze znaczące zwycięstwo odniósł jako 14-latek w szwajcarskim Einsiedeln podczas cyklu Helvetia Nordic Trophy. Później wyraźnie zaznaczył też swoją obecność w cyklu Alpen Cup, dwukrotnie stając na konkursowym podium (w Seefeld i Oberwiesenthal w 2015 i 2016 r.), a w sezonie 2015/2016 plasując się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Swój debiut w zawodach organizowanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej zanotował w sierpniu 2015 roku w fińskim Kuopio, kiedy to podczas konkurs FIS Cup zajął 26. miejsce. Kilka miesięcy wcześniej wystartował też w Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży (EYOF) w austriackim Tschagguns, plasując się na 20. pozycji. We wrześniu tego samego roku wywalczył pierwsze podium narciarskiej „trzeciej ligi”, zajmując w znanym sobie Einsiedeln trzecie miejsce. Wyżej od niego uplasowali się wówczas jedynie Austriak Simon Greiderer oraz nasz reprezentant Andrzej Stękała. W cyklu FIS Cup poprawił to osiągnięcie w 2019 roku, skacząc po drugą lokatę w niemieckim Rastbüchl. Wówczas przed nim znalazł się tylko doświadczony rodak, Andreas Wank.

Największym sukcesem reprezentanta SV Meßstetten był jednak z pewnością złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów wywalczony w 2016 roku w Rasnovie wraz z kolegami z drużyny. Wówczas w ekipie czempionów towarzyszyli mu Jonathan Siegel, Tim Fuchs i David Siegel. Aktualnie wśród czynnych skoczków pozostanie już tylko ostatni z tego grona.

Dodajmy, że swój ostatni start w międzynarodowej stawce Adrian Sell zanotował podczas kwalifikacji do konkursu Pucharu Świata w lotach w Oberstdorfie, 19 marca tego roku. Eliminacyjnego sita jednak nie przebrnął, podobnie jak w trakcie sylwestrowych kwalifikacji do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w 2019 roku w Garmisch-Partenkirchen. W związku z tym nie doczekał się debiutu w zawodach najwyższej rangi. 13 marca tego roku zanotował za to 23. lokatę w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Adrian Sell (@adrian_sell)

 

Bartosz Leja,
źródło: Instagram / informacja własna

 

Dodaj komentarz