You are currently viewing Špela Rogelj nie porzuca skoków narciarskich. Zobaczymy ją w zupełnie nowej roli!

Do niedawna jeszcze czynna słoweńska skoczkini pozostanie po zakończeniu kariery w skokach narciarskich. 27-latka zostanie nową kontrolerką sprzętu w Pucharze Kontynentalnym Pań i FIS Cupie Pań.

Špela Rogelj, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zakończyła karierę wraz z końcem minionego sezonu. Choć jej wiek na pewno pozwalał na dalsze uprawianie sportu, to podjęta z dużym wyprzedzeniem decyzja oraz niezadowalająca dla niej sytuacja skoków kobiet (o czym opowiadała w rozmowie z nami TUTAJ) przypieczętowały zaprzestanie dalszego uprawiania sportu. – Szczerze mówiąc, do ostatniego konkursów Oberhofie nie byłam pewna, czy nadszedł czas na pożegnanie, czy nie. Z drugiej strony zawsze chciałam zakończyć karierę na szczycie – mówiła Słowenka.

Nie rozstała się jednak zupełnie z tą dyscypliną. Rogelj została nową kontrolerką sprzętu na drugim i trzecim poziomie rozgrywkowym pań w skokach narciarskich. – Zaoferowano mi tę pracę już w Oberhofie. Ponieważ trudno jest tak od razu pożegnać się ze skokami, po kilku rozmowach przyjęłam ofertę. Dlatego w zeszły weekend pojechałam do Monachium, gdzie rozmawialiśmy również o nowych procedurach mierzenia zawodników – powiedziała 27-latka portalowi Delo.si.

Špela Rogelj była pierwszą słoweńską zawodniczką, która wygrała konkurs Pucharu Świata Pań. Stało się to w grudniu 2014 roku w Lillehammer. Sezon 2014/2015 był też jej najlepszym w karierze pod względem miejsca zajętego w klasyfikacji generalnej. Na koniec rozgrywek uplasowała się bowiem na 4. miejscu. W swoim dorobku Słowenka ma m.in. drużynowy złoty medal z Mistrzostw Świata Juniorów w Libercu oraz indywidualny srebrny medal z Mistrzostw Świat Juniorów w Otepää. W 2021 roku podczas seniorskiego czempionatu w Oberstodrfie zdobyła z drużyną także srebrny krążek. Miniony sezon zakończyła na 12. miejscu klasyfikacji generalnej PŚ Pań. Najwyżej plasowała się podczas rywalizacji w Hinzenbach i na koniec zimy w Oberhofie (6.miejsce). Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie były jej najlepszymi w karierze. 27-latka zajęła tam bowiem w rywalizacji indywidualnej 9. lokatę. Nie miała jednak okazji wywalczyć w drużynie mieszanej złotego medalu, gdyż pierwszeństwo do występu miały świetnie spisujące się Urša Bogataj i Nika Križnar.