You are currently viewing Cedrik Weigel odwiesił narty na kołek. „Zakończyłem swoją karierę i cieszę się normalnym życiem”
Cedrik Weigel (fot. Julia Piątkowska)

Cedrik Weigel odwiesił narty na kołek. „Zakończyłem swoją karierę i cieszę się normalnym życiem”

Cedrik Weigel postanowił zakończyć karierę profesjonalnego skoczka narciarskiego w listopadzie ubiegłego roku. Niemiecki skoczek za pośrednictwem mediów społecznościowych podzielił się z kibicami tą informacją jednak dopiero teraz, a w poście na Instagramie pisze, że cieszy się „normalnym” życiem jakie teraz prowadzi.

 

W ostatnich kilku miesiącach karierę zakończyli utytułowani niemieccy skoczkowie m.in. Severin Freund czy Richard Freitag. Narty na kołek postanowiła również odwiesić mistrzyni olimpijska z Soczi – Carina Vogt. Kolejnym zawodnikiem zza naszej zachodniej granicy, który zdecydował się na przerwanie swojej sportowej drogi jest Cedrik Weigel. 23-letni Niemiec decyzję podjął w listopadzie ubiegłego roku, jednak dopiero teraz podzielił się tą informacją z kibicami skoków narciarskich. – Jak w przeciągu pół roku przejść od bycia profesjonalnym skoczkiem narciarskim do przetrwania ponad stukilometrowej trasy rowerze”. To moje motto ostatnich miesięcy! Zakończyłem moją karierę w listopadzie i od tego czasu cieszę się „normalnym” życiem! – czytamy we wpisie byłego już zawodnika na Instagramie.

Weigel w ciągu swojej kariery startował głównie w trzecioligowych zawodach, a najlepszy sezon w FIS Cupie odnotował latem i zimą 2019/2020 kiedy do „generalki” cyklu zdobył łącznie 129 punktów. Największym osiągnięciem Niemca jest jednak drużynowe mistrzostwo świata juniorów z 2018 roku. 23-latek razem z Philippem Raimundem, Justinem Lisso i Constantinem Schmidem zdobyli wtedy złoty medal na czempionacie w szwajcarskim Kanderstegu. – Ostatnie lata były trudne. Myślałem, że jestem na wystarczająco dobrym poziomie, aby wskoczyć do kadry B, ale nie udało mi się – stwierdza były skoczek.

Jakie plany na kolejne miesiące ma Cedrik Weigel? – Na pewno ukończę szkolenie w Policji Federalnej, a następnie rozpocznę „normalną” służbę w wydziale, który mi się spodoba. Z grubsza już wiem w jakim kierunku chcę iść. Zobaczmy, jak potoczą się sprawy związane ze skokami. Pozostaję otwarty jeśli chodzi o kwestie bycia trenerem – mówi Niemiec.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cedrik Weigel (@cedrik_weigel)

 

Weronika Brodowska,
źródło: skispringen-news.de / Instagram / informacja własna

Dodaj komentarz