You are currently viewing Patrick Gasienica zawiesza swoją karierę: „Biorę sobie trochę wolnego. Do zobaczenia w przyszłości”
Patrick Gasienica (fot. Ewa Skrzypiec)

Patrick Gasienica zawiesza swoją karierę: „Biorę sobie trochę wolnego. Do zobaczenia w przyszłości”

Kolejny amerykański skoczek postanowił zawiesić karierę sportową. Patrick Gasienica kilka dni temu za pośrednictwem swojego konta na Instagramie poinformował, że robi przerwę od skoków narciarskich. – Biorę sobie trochę wolnego. Do zobaczenia w przyszłości – pisze zawodnik o polskich korzeniach.

 

Patrick Gasienica, mimo tego, że znalazł się w kadrach Stanów Zjednoczonych na nadchodzący sezon, zdecydował się zrobić sobie przerwę od skoków narciarskich. 23-latek o polskich korzeniach poinformował o tym kibiców za pośrednictwem swojego konta na Instagramie. – Biorę sobie trochę wolnego. Dziękuję za wsparcie. Powodzenia dla wszystkich moich kolegów z drużyny, którzy wciąż idą naprzód. Kocham ten sport z całego serca i mam nadzieję, że nadal pozostanę w jakiś sposób zaangażowany. Do zobaczenia w przyszłości – czytamy we wpisie zawodnika.

Ostatnim występem Amerykanina w zawodach międzynarodowych były konkursy Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. 23-latek zajął wtedy odpowiednio 57., 53. i 59. pozycję. Gasienica wystąpił również na igrzyskach olimpijskich w Pekinie, gdzie w konkursie indywidualnym na normalnym obiekcie uplasował się na 49. lokacie. Zawody drużynowe razem z Deckerem Deanem, Kevinem Bicknerem oraz Casey Larsonem zakończył na przedostatnim, 10. miejscu.

Przypomnijmy, że na zawieszenie kariery pod koniec 2020 roku zdecydował się również Kevin Bickner. Rekordzista Stanów Zjednoczonych w długości lotu powrócił do rywalizacji na arenie międzynarodowej, jednak jego forma była daleka od tego co prezentował jeszcze kilka sezonów temu. 25-latek z Chicago nie znalazł się również w krajowych kadrach na następną zimę, a losy jego dalszej kariery są na razie nieznane.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Patrick Gasienica 🐛🥀 (@patrick_gasienica)

 

Weronika Brodowska, Ewa Skrzypiec,
źródło: informacja własna / Instagram

Dodaj komentarz