You are currently viewing Kadra A zakończyła zgrupowanie w Słowenii. Skoczkowie Maciusiaka i Kwiatkowskiego rozpoczynają obóz w Austrii
Kamil Stoch (fot. Julia Piątkowska)

Kadra A zakończyła zgrupowanie w Słowenii. Skoczkowie Maciusiaka i Kwiatkowskiego rozpoczynają obóz w Austrii

Czerwiec jest dla naszych skoczków bardzo pracowitym okresem. Za wszystkimi kadrami narodowymi już kilka obozów przygotowawczych do sezonu 2022/2023. W tym tygodniu zgrupowanie w Słowenii zakończyli skoczkowie Thomasa Thurnbichlera, a treningi w austriackim Stams rozpoczęli zawodnicy Macieja Maciusiaka i Daniela Kwiatkowskiego.

 

Kadra A wraca z obozu treningowego ze Słowenii

Kadra A na czele z Kamilem Stochem zakończyła dziś kilkudniowe zgrupowanie w słonecznej Słowenii. Zawodnicy Thomasa Turnbichlera oddawali próby w Planicy i Kranju, a pomiędzy treningami na skoczni chłodzili się w pobliskich jeziorach. – Elegancki obóz w Słowenii za nami. Pogoda bardziej zachęcała nad wyjście nad wodę, ale udało nam się zrealizować wszystkie treningi – pisze na Instagramie Paweł Wąsek. – Prawie jak w saunie – dodaje Piotr Żyła. – Upał daje się we znaki, ale nie odbiera przyjemności ze skakania. Obóz udany choć naprawdę poczułem, że jest LATO – podzielił się z kibicami Kamil Stoch.

Przed zawodami inaugurującymi letni cykl Grand Prix skoczków z polskiej kadry A czekają jeszcze trzy zgrupowania. Jak podaje Michał Chmielewski najlepsi Biało-Czerwoni będą trenować w Szczyrku, Ramsau i nieco ponad tydzień przed konkursami na Malince rozpoczną obóz właśnie na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paweł Wąsek (@wasekpawel)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jakub Wolny 😈 (@szyybki)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official)

Wspólne zgrupowanie szóstki Maciusiaka i juniorów

Wspólne zgrupowanie w Stams wczoraj rozpoczęli również skoczkowie z kadr B oraz juniorskiej. Zawodników Macieja Maciusiaka i Daniela Kwiatkowskiego podobnie jak najlepszych Biało-Czerwonych podczas obozu w Słowenii, rozpieszczają warunki pogodowe. W Austrii panują teraz około trzydziestostopniowe temperatury. – Zgrupowanie w Stams bardzo owocne. Trochę tu ciepło, ale nie ma co narzekać, bo później mówimy, że zimno – śmieje się Aleksander Zniszczoł. Również i zawodnicy z kadry B po treningach na skoczni chłodzą się w pobliskich jeziorach, przy okazji regenerując przy tym siły. – O tak! Ochłoda po treningu – cieszy się Maciej Kot.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aleksander Zniszczoł (@aleksander.zniszczol)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ❄️❄️Jan Habdas ❄️❄️ (@janhabdas)

 

 

Weronika Brodowska,
źródło: TVP Sport / Instagram / informacja własna

Dodaj komentarz