You are currently viewing Wokół skoczni #117: Zaręczyny Forfanga, „comeback” Petera, nowy sponsor Kota i trening polskich skoczkiń z Thurnbichlerem
Johann Andre Forfang (fot. Pavel Semyannikov)

Wokół skoczni #117: Zaręczyny Forfanga, „comeback” Petera, nowy sponsor Kota i trening polskich skoczkiń z Thurnbichlerem

Już niespełna trzy tygodnie dzielą nas od inauguracji Letniego Grand Prix w Wiśle, a zawodnicy i zawodniczki w pełni korzystają z wolnego czasu przed startem sezonu na igelicie. Zapraszamy na 117. odsłonę naszego cyklu, gdzie sprawdzamy co dzieje się w mediach społecznościowych osób powiązanych ze skokami narciarskimi. W dzisiejszym wydaniu „Wokół skoczni” m.in. zaręczyny Johanna André Forfanga, ślub byłego asystenta Alexandra Stöckla i odwiedziny Austriaków u Alexandrii Loutitt.

 

Wakacje i zaręczyny Forfanga

Johann André Forfang wraz z partnerką udali się na wakacje do Francji. Podczas urlopu na Lazurowym Wybrzeżu, skoczek postanowił się oświadczyć. – Tak! – czytamy w opisie pod zdjęciem z pierścionkiem zaręczynowym na profilu Kristin Solberg.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez KRISTIN SOLBERG (@kristinsol)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Johann Forfang (@johannforfang)

 

Ślub byłego asystenta Alexandra Stöckla

Andreas Vilberg, który na co dzień odpowiedzialny był za pracę z Danielem-André Tande i Mariusem Lindvikiem, kilkanaście dni temu stanął na ślubnym kobiercu i ożenił się ze swoją wieloletnią partnerką Fridą. Były już asystent Alexandra Stöckla świętował jeden z najważniejszych dni w gronie rodziny i przyjaciół. – Moja żona! – informuje na Instagramie Norweg.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Andreas Vilberg (@andreas_vilberg)

 

„Comeback” Petera

Młody Szwajcar przedwcześnie zmuszony został zakończyć sezon olimpijski, bo już na początku marca przeszedł zabieg kolana. Niestety problemy zdrowotne nie dawały o sobie zapomnieć, a kilka tygodni później Dominik Peter trafił do szpitala, gdzie ponownie zoperowano mu kolano. Na szczęście wydaje się, że 21-latek z Zurychu najgorsze ma już za sobą, a ostatnio na swoim profilu na Instagramie pochwalił się nawet filmikami z siłowni. – Ciężko pracuję nad moim powrotem – czytamy we wpisie Szwajcara.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez |~ Dominik Peter ~| (@dominikpeter_)

 

Nowy sponsor Macieja Kota

Maciej Kot, który przez ubiegły sezon skakał w białym kasku bez logotypu żadnej firmy znalazł nowego sponsora. Wsparciem finansowym dla brązowego medalisty igrzysk olimpijskich z Pekinu jest teraz marka Moreso, która produkuje różne przekąski, w tym m.in. bakalie czy orzeszki. Warto wspomnieć, że Maciej Kot to nie pierwszy ze skokowych „podopiecznych” tej firmy. Moreso sponsoruje również Jarosława Krzaka, Kingę Rajdę czy Szymona Jojko.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maciej Kot (@maciejkot)

 

Trening podopiecznych Jakuba Kota z Thomasem Thurnbichlerem

Thomas Thurnbichler nie tylko trenuje z najlepszymi Biało-Czerwonymi z kadry A, ale poświęca czas również zawodniczkom z naszego zaplecza. Austriacki szkoleniowiec kilka dni temu odwiedził skoczkinie Jakuba Kota, z którymi ćwiczył na rolkach w jednym z krakowskich parków.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Polish Ski Jumping Team (@polish_ski_jumping_team)

 

Tschofenig i Bachlinger z odwiedzinami u Loutitt

Daniel Tschofenig i Niklas Bachlinger postanowili udać się na wycieczkę do Kanady, aby odwiedzić dziewczynę pierwszego z nich czyli Alexandrię Loutitt. Dwaj Austriacy odwiedzili m.in. wieżę w Calgary, a później wzięli także udział w uroczystości zakończenia roku w szkole 18-letniej Kanadyjki. – Teraz nadszedł czas na małą przerwę wraz z rodziną i przyjaciółmi – czytamy we wpisie trzykrotnego mistrza świata juniorów z Zakopanego.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez DANIEL TSCHOFENIG (@tschofenig_airlines)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Alexandria (Alex) Loutitt (@alex_loutitt)

 

Charytatywny quiz z udziałem Severina Freunda

Severin Freund co prawda zakończył swoją karierę, ale nadal pozostaje związany ze sportem. Niemiec będzie pracował jako skaut młodych talentów dla rodzimego związku narciarskiego, a niedawno wziął także udział w charytatywnym quizie sportowym gdzie udało się zebrać ponad 100 tys. euro dla fundacji Right to play. – Co prawda jako zespół straciliśmy kilka punktów, ale dziękuję wszystkim, bo udało się zebrać aż 105 250 euro! – dzieli się z kibicami utytułowany były już skoczek.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Severin Freund (@severinfreund)

 

Otwarcie muzeum w Szczyrku

Kilka dni temu w Szczyrku otwarto Muzeum Górskie. Czerwoną wstęgę na uroczystości przeciął Stefan Hula. Galeria znajduje się przy ulicy Wypoczynkowej 5 w Szczyrku, a w środku możemy oglądać różnego rodzaju eksponaty powiązane ze skokami narciarskimi i nie tylko. – W Muzeum Górskim można zobaczyć różnego rodzaju narty, kombinezony narciarskie i sprzęt sportowy, a także mnóstwo zdjęć oraz innych pamiątek po szczyrkowskich wybitnych sportowcach – czytamy na stronie jednego z portali z Bielska-Białej.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Stefan Hula (@stefek.hula)

 

Freitag znowu na skoczni

Richard Freitag po zakończeniu kariery podobnie jak Freund podjął się pracy dla rodzimego związku. Drugi najlepszy skoczek sezonu 2017/2018 będzie nie tylko skautem młodych talentów dla DSV, ale zajmie się również kadrą D/C, gdzie będzie pracować z młodymi zawodnikami. Ostatnio utytułowany Niemiec pojawił się ponownie na skoczni, tym razem na zawodach dla dzieci. Obecność Freitaga wywołała niemałe zamieszanie, a popularny „Richi” rozdawał uczestnikom zawodów autografy i robił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. – Wielkie podziękowania dla Sc Sohland. Fajne zawody! Dzieci wyraźnie polubiły ten sport. Tak powinno być. Życzę miłego drugiego dnia zawodów i wszystkiego najlepszego na przyszłość! To była dla mnie przyjemność! – czytamy na Instagramie 30-letniego Niemca.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Richard Freitag (@freitag.richard)

 

Słowa wsparcia dla Lisy Eder

Nieco ponad tydzień temu Austriacki Związek Narciarski poinformował o kontuzji Lisy Eder, której zawodniczka doznała podczas jednego ze skoków treningowych. Młoda skoczkini zerwała więzadła krzyżowe i przeszła już operację. Słowa wsparcia dla koleżanki z drużyny na Instagramie zamieściła zdobywczyni kryształowej kuli za sezon 2021/2022, Marita Kramer. – Siła rośnie w momentach, w których myślisz, że nie dasz rady iść dalej, ale i tak to robisz. Uda ci się! – napisała najlepsza skoczkini ubiegłej zimy.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez SARA MARITA KRAMER (@saramarita_kramer)

 

Przydomowy trening Kytösaho

Fala upałów zalała nie tylko Polskę, ale także inne europejskie kraje. Również w Finlandii pogoda dopisywała, a na trening w słońcu zdecydował się Niko Kytösaho. Fin pomiędzy zgrupowaniami z kadrą postawił na ćwiczenia w przydomowych warunkach. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Niko Kytösaho (@nikokytosahoo)

 

Wakacje polskich juniorów nad morzem 

Polscy juniorzy w przerwie pomiędzy zawodami z cyklu Lotos Cup postanowili wykorzystać korzystną pogodę i wybrali się do Mielna. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mateusz król (@kingu194)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jan Galica (@_galicus_)

 

zebrała Weronika Brodowska,
źródło: Instagram / bielskobiala.naszemiasto.pl / informacja własna

Dodaj komentarz