You are currently viewing LGP: Sześciu Japończyków wystartuje w Wiśle. Zabraknie liderów kadry
Naoki Nakamura (fot. Julia Piątkowska)

LGP: Sześciu Japończyków wystartuje w Wiśle. Zabraknie liderów kadry

Tuż po ogłoszeniu składu żeńskiej kadry Japonii na zawody Letniego Grand Prix w Wiśle, poznaliśmy także ekipę skoczków z Kraju Kwitnącej Wiśni, która powalczy o punkty w inauguracyjnych zawodach na skoczni im. Adama Małysza. W Beskidach pojawi się sześciu podopiecznych trenera Masahiko Harady, jednak wśród nich zabraknie najlepszego skoczka minionej zimy, Ryoyu Kobayashiego.

 

RyoyuKobayashi Hinzenbach2021 fotUVBHinzenbach 300x200 - LGP: Sześciu Japończyków wystartuje w Wiśle. Zabraknie liderów kadry
Ryoyu Kobayashi (fot. UVB Hinzenbach / Dietmaier)

Podobnie jak szkoleniowiec żeńskiej kadry Japonii, tak i Masahiko Harada, który przejął obowiązki Hideharu Miyahiry zdecydował, że w inauguracyjnych zawodach LGP w Wiśle nie pojawią się najmocniejsi jego podopieczni. Tym samym w kraju pozostanie Ryoyu Kobayashi, który niedawno rozpoczął współpracę z nowym szkoleniowcem klubu Tsuchiya Home, Matjažem Zupanem. Poza zdobywcą Kryształowej Kuli, na starcie w Polsce nie zobaczymy drugiego ogniwa japońskiej drużyny, czyli Yukiyi Sato. Ta dwójka skupi się na solidnych krajowych treningach, aby optymalną dyspozycję zacząć łapać pod koniec jesieni.

Do startu na obiekcie im. Adama Małysza (K-120 / HS-134) nominowany został za to Naoki Nakamura, który ma za sobą najlepszą zimę w dotychczasowej karierze i finalnie był trzecim ogniwem japońskiej kadry. O pierwsze tego lata punkty w zawodach najwyższej rangi powalczą także dwaj kolejni skoczkowie, którzy w ostatnim sezonie Pucharu Świata również meldowali się w finałowych trzydziestkach. Mowa tu o najbardziej doświadczonym w kadrze 31-letnim Junshiro Kobayashim i Keiichim Sato. Siły zespołu z Kraju Kwitnącej Wiśni wzmocnią także Reruhi Shimizu, Rikuta Watanabe, a także najmłodszy w ekipie 21-letni Shinnosuke Fujita. Sporo wskazuje też na to, że cała drużyna zawita w Beskidy nieco wcześniej, aby spokojnie potrenować na wiślańskim obiekcie.

Wisla Malinka fotBartoszLeja 300x200 - LGP: Sześciu Japończyków wystartuje w Wiśle. Zabraknie liderów kadry
Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle (fot. Bartosz Leja)

Najprawdopodobniej tak jak w przypadku kobiet, ta sama szóstka wystartuje także w kolejnej letniej destynacji, czyli w zawodach Grand Prix na dużej skoczni (HS-135) we francuskim Courchevel.

Przypomnijmy, że w zeszłorocznej edycji LGP najwyżej sklasyfikowanym Japończykiem w klasyfikacji generalnej był oczywiście Ryoyu Kobayashi, który w dwóch startach w Hinzenbach i Klingenthal zajmował drugie i pierwsze miejsce. Finalnie dało mu to ósmą pozycję w „generalce”. 15. był wówczas Yukiya Sato, a 21. Daiki Ito, który po zakończeniu kariery w marcu, dołączył do sztabu szkoleniowego rodzimej reprezentacji. Dodajmy jednocześnie, że dla skoczków z Japonii tegoroczny start w zawodach Grand Prix w Wiśle, będzie powrotem po trzyletniej przerwie. W dużej mierze ze względów pandemii koronawirusa, zawodnicy z tego kraju odpuszczali letnie występy w Polsce w 2020 i 2021 roku. W 2019 roku z kolei najwyżej klasyfikowanymi podopiecznymi Miyahiry na skoczni im. Adama Małysza byli siódmy Keiichi Sato oraz ósmy Junshiro Kobayashi.

 

Skład męskiej reprezentacji Japonii na LGP w Wiśle:

 • Shinnosuke Fujita (38. miejsce w LGP 2021),
 • Reruhi Shimizu (39. miejsce w LGP 2021),
 • Rikuta Watanabe (40. miejsce w LGP 2021),
 • Naoki Nakamura (62. miejsce w LGP 2021),
 • Junshiro Kobayashi (74. miejsce w LGP 2021),
 • Keiichi Sato.

 

Program LGP w Wiśle:

22 lipca 2022 (piątek):
 • 16:00 – oficjalny trening mężczyzn (2 serie) ,
 • 18:15 – kwalifikacje mężczyzn.
23 lipca 2022 r. (sobota):
 • 14:00 – seria próbna mężczyzn,
 • 15:00 – konkurs indywidualny mężczyzn.
24 lipca 2022 r. (niedziela):
 • 11:00 – kwalifikacje mężczyzn,
 • 13:00 – konkurs indywidualny mężczyzn.

 

Bartosz Leja,
źródło: twitter.com/teamjapansj / ski-japan.or.jp

 

Dodaj komentarz