You are currently viewing Nika Križnar po sobotnim konkursie w Wiśle: „Chcemy wystartować we wszystkich rywalizacjach”
Nika Križnar (fot. Katarzyna Służewska)

Nika Križnar po sobotnim konkursie w Wiśle: „Chcemy wystartować we wszystkich rywalizacjach”

Nika Križnar zajęła trzecie miejsce we wczorajszym konkursie na skoczni im. Adama Małysza. Do drugiej Marity Kramer straciła zaledwie 0,1 pkt., a tylko dwukrotnie więcej  zabrakło jej do triumfującej rodaczki – Uršy Bogataj. Słowence imponuje Polska pod względem organizacyjnym i kibicowskim. Marzy też o konkursie w Zakopanem.

 

Indywidualna brązowa medalistka z Pekinu po pierwszej serii sobotniego konkursu zajmowała miejsce tuż za podium. Jej skok na 116, 5m. odbiegał nieco poziomem od prób Kramer, Bogataj i Pagnier. Na drugą serię wyciągnęła odpowiednie wnioski, a także skorzystała z korzystniejszego wiatru i udało jej się pofrunąć na odległość 124,5 m. Przy jednocześnie dużo słabszym drugim skoku reprezentantki Francji, Križnar przesunęła się finalnie na 3. miejsce. – Mam w swoich skokach jeszcze dużo rezerwy. Mogę być jedna zadowolona ze swoich dzisiejszych skoków. Nie jest łatwo, ale podchodzę ze spokojem do tego weekendu – mówi w rozmowie z nami 22-latka.

Skocznia w Wiśle dotychczas nie sprzyjała Słowence w odnoszeniu dobrych wyników. Ubiegłego lata ani razu nie znalazła się na podium, a odległości osiągane przez nią były dalekie od oczekiwanych. Z Polskich obiektów zdecydowanie bardziej preferuje Wielką Krokiew. – Zakopane to jedna z moich ulubionych skoczni, także chciałabym, aby więcej konkursów pań odbywało się w Polsce – powiedziała Križnar. Do Wisły, oprócz upałów, zawitała także imponująca liczba kibiców. Duże grono obserwatorów pojawiło się pod skocznią także na rywalizację kobiet. – Zawody w Polsce są bardzo dobrze zorganizowane. Tu w Wiśle jest bardzo gorąco, ale wolę taką pogodę, niż gdyby mocno wiało i padał deszcz. Wszystko jest tu perfekcyjne. Przyszło dużo fanów i bardzo mi się ten fakt podoba – chwaliła konkurs w Wiśle reprezentantka Słowenii.

Podopieczne Zorana Zupančiča nie zamierzają poprzestać tylko na rywalizacji w Polsce. Jak powiedziała nam Nika Križnar, celem jest wzięcie udziału we wszystkich zawodach tego lata. Jest to ściśle powiązane z procesem przygotowawczym do sezonu zimowego. – Nie odpuszczamy żadnego konkursu. Chcemy wystartować we wszystkich rywalizacjach, gdyż nie jest ich zbyt dużo tym razem. Musimy jak najwięcej zmagań wykorzystać do przygotowań na sezon zimowy, który jest najważniejszy.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez SloSki Nordic team (@sloskinordicteam)

 

Karol Cześnik
Korespondencja z Wisły

Dodaj komentarz