You are currently viewing Puchar Świata Pań powraca do Hinterzarten. Mistrzostwa Niemiec na Rothausschanze już w październiku
Kompleks skoczni w Hinterzarten (fot. Maria Grzywa)

Puchar Świata Pań powraca do Hinterzarten. Mistrzostwa Niemiec na Rothausschanze już w październiku

Puchar Świata Pań powróci najbliższej zimy do Hinterzarten. Rywalizacje odbędą się w dniach 28-29 stycznia i jednocześnie uczczą 100-lecie funkcjonowania klubu narciarskiego z tego miasta. To będzie pierwsza międzynarodowa rywalizacja na wyremontowanej Rothausschanze.

 

Zmagania kobiet w najwyższej lidze skoków powrócą do Hinterzarten po ponad 3 latach. Ostatni raz światowa czołówka pań zawitała do tej szwarcwaldzkiej miejscowości latem 2019 roku, kiedy to triumfowała Sara Takanashi, a dzień później w rywalizacji drużynowej na najwyższym stopniu podium stanęły Niemki. Zimą natomiast konkursy Pucharu Świata Pań gościły na Rothausschanze w grudniu 2017 roku. Z okazji 100-lecia klubu narciarskiego z Hinterzarten, włodarze zorganizują rywalizację kobiet pod koniec stycznia przyszłego roku. „Cieszymy się, że możemy ponownie zorganizować Puchar Świata kobiet w Hinterzarten w dniach 28-29 stycznia 2023 roku. To pierwsze międzynarodowe zawody na ukończonej do tego czasu Rothausschanze (K95/HS111) i rozpoczną 100-lecie istnienia klubu” – możemy przeczytać na stronie sommerskispringen-hinterzarten.de. Termin konkursów miał już zostać potwierdzony podczas kongresu FIS w Mediolanie.

Największa skocznia kompleksu w Hinterzarten wkrótce powinna być gotowa do użytku. Do 1 lipca zamontowano nowe tory najazdowe, a także prowadzono prace w pomieszczeniu rozgrzewkowym dla skoczków. W tamtym momencie obiekt nie nadawał się jeszcze do udostępnienia go choćby w celu treningowym. Jednakże na termin 15-16 października tego roku został już jednak zaplanowany konkurs o Mistrzostwo Niemiec w kombinacji norweskiej, a rywalizacja dwuboistów na skoczni ma być umieszczona właśnie na remontowanym obiekcie. W dniach 22-23 października o to samo trofeum powalczą skoczkowie narciarscy. Ich zmagania mają być oficjalną inauguracją Rothausschanze i zakończeniem problemów związanych z przebudową, które były efektem wcześniejszych błędów pomiarowych. Z tego powodu prace na niemieckiej skoczni znacznie się wydłużyły, a wstępnie zaplanowane na 2022 rok letnie konkursy musiały zostać odwołane.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Skispringen Hinterzarten (@skispringen_hinterzarten)

 

Karol Cześnik
Źródło: sommerskispringen-hinterzarten.de

Dodaj komentarz