You are currently viewing Polacy zakończyli zgrupowanie w Oberhofie. Kamil Stoch: „Zaliczyłem pierwszą glebę w sezonie”
Kamil Stoch (fot. Tomasz Markowski)

Polacy zakończyli zgrupowanie w Oberhofie. Kamil Stoch: „Zaliczyłem pierwszą glebę w sezonie”

Reprezentanci Polski zakończyli w sobotę kilkudniowe zgrupowanie w niemieckim Oberhofie. W Turyngii obecnych było sześciu kadrowiczów – Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Jakub Wolny i Aleksander Zniszczoł. Dla dwukrotnego zdobywcy Kryształowej Kuli jedna z sesji treningowych na skoczni zakończyła się nieprzyjemnym upadkiem.

 

Sześciu polskich skoczków wybrało się we wtorek do Oberhofu pod kierownictwem Thomasa Thurnbichlera. Poza całą, pięcioosobową kadrą „A”, z którą pracuje Austriak, jako szósty pojechał podopieczny Macieja Maciusiaka – Aleksander Zniszczoł. W środę skoczkowie pojawili się na Kanzlersgrund i już podczas pierwszego dnia treningów Kamil Stoch zapoznał się bliżej z igielitową nawierzchnią skoczni. – Po lotach w tunelu aerodynamicznym wróciliśmy na skocznię. Zaliczyłem pierwszą glebę w sezonie. Na jakiś czas mam spokój – napisał pod zdjęciem na Instagramie Kamil Stoch. W odpowiedzi na komentarze od razu uspokajał fanów, że mimo twardego lądowania nie odniósł żadnej kontuzji. Na pytanie jednego z fanów o pozytywy treningu w tunelu aerodynamicznym, trzykrotny indywidualny mistrz olimpijski odpowiedział: – Taki tunel to super trening lotu. Normalnie na skoczni mamy tylko kilka sekund, a w tunelu nawet kilka minut. W takim czasie można wiele spróbować i przekonać się czy to działa. Wierzę, że taki trening przyczyni się do uzyskiwania lepszych odległości.

W Turyngii polscy skoczkowie przebywali do soboty. Jeszcze przed wyjazdem udali się oni na ostatnią sesję treningową, którą przeprowadzono w formie wewnętrznych zawodów parowych. Jak relacjonują zawodnicy w swoich mediach społecznościowych, najlepszym duetem okazała się być para Dawid Kubacki – Paweł Wąsek. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Żyle i Jakubowi Wolnemu, a ostatnią lokatę zajęli Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

Reprezentanci Polski po powrocie ze zgrupowania mają udać się na krótki urlop. Tym samym nie wystąpią oni w niedzielnym konkursie w Courchevel, na który oddelegowani zostali Maciej Kot, Stefan Hula, Klemens Murańka, Jarosław Krzak i Adam Niżnik. Wraz z nimi do Francji udał się duet trenerów Wojciech Topór i Krzysztof Biegun. Kamil Stoch i Dawid Kubacki mogą jednak być pewni utrzymania pozycji lidera w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix. Na Tremplin du Praz odbędzie się tylko jeden konkurs, w którym jednocześnie zabraknie zawodników mogących potencjalnie awansować na pierwszą lokatę po uzyskaniu odpowiedniej liczby punktów.

 

Karol Cześnik
Źródło: PZN / Instagram

Dodaj komentarz