You are currently viewing FIS Cup Frenštát: Eric Fuchs prowadzi po pierwszej serii, Wróbel i Jojko w drugiej dziesiątce
Skocznia we Frenštácie pod Radhoštěm (fot. Julia Piątkowska)

FIS Cup Frenštát: Eric Fuchs prowadzi po pierwszej serii, Wróbel i Jojko w drugiej dziesiątce

21- letni Eric Fuchs liderem po pierwszej serii konkursu we Frenštácie. Tuż za nim znalazł się jeden z triumfatorów pierwszego treningu, Janni Reisenauer. Trzecie miejsce na półmetku przypada Markowi Hafnarowi. Dwójka najlepszych Polaków uplasowała się drugiej dziesiątce.   

 

Niemiec Eric Fuchs lideruje po pierwszej serii konkursu FIS Cup we Frenštácie. 21-latek po zajęciu najpierw czwartego, a potem czterdziestego szóstego miejsca w treningach pokazał się w rywalizacji zasadniczej z bardzo dobrej strony. 99,5 metra, przy jedenastu odjętych punktach za wiatr, daje mu przewagę zaledwie 0,4 pkt. nad drugim Jannim Reisenauerem, który w swojej próbie trafił na znacznie słabszy podmuch wiatru pod narty i wylądował 3 metry bliżej. Na trzeciej pozycji znalazł się Słoweniec Mark Hafnar, który uzyskał dokładnie taką sama odległość jak lider konkursu. Ten jednak do Niemca traci 2,1 pkt.

Z grona Polaków po pierwszej serii najwyżej uplasował się Marcin Wróbel, który po skoku na 96,5 metra zajmuje 12. miejsce. W drugiej serii czeka go niełatwe zadanie, gdyż przed sobą ma kilkuosobową grupę Austriaków, a za plecami czai się Słoweniec Maksim Bartolj. Kolejny z biało-czerwonych, Szymon Jojko, osiągnął aż 100 metrów, lecz przy mocno sprzyjającym wietrze, za który odjęto mu aż 25 pkt. Tym samym do drugiej serii przystąpi na 18. miejscu. Wiktor Szozda, Klemens Joniak, Adam Niżnik, Szymon Zapotoczny, Tymoteusz Amilkiewicz, Jakub Wisełka i Arkadiusz Jojko nie awansowali do drugiej serii.

Dyskwalifikację otrzymało pięciu zawodników: Petr Vaverka, Frantisek Holik, Nikita Devyatkin, Luca Geyer i Timon Pascal-Kahofer.

Wyniki pierwszej serii konkursowej>>>

 

Karol Cześnik
Źródło: informacja własna / FIS

Dodaj komentarz