You are currently viewing Polskie skoczkinie wystartują w FIS Cup w Einsiedeln. Zabraknie naszych młodzieżowców
Nicole Konderla (fot. Ewa Skrzypiec)

Polskie skoczkinie wystartują w FIS Cup w Einsiedeln. Zabraknie naszych młodzieżowców

Kolejny weekend przyniesie kolejne emocje związane z rywalizacją w narciarskiej trzeciej lidze. W zawodach FIS Cup w szwajcarskim Einsiedeln zabraknie jednak polskich młodzieżowców, którzy w tym czasie przebywać będą na zgrupowaniu w Wiśle. Na skoczni im. Andreasa Küttela (HS-117) pojawią się jednaj dwie naszej skoczkinie. Będzie wśród nich Nicole Konderla, która kilka dni temu w Szczyrku wywalczyła swoje premierowe podia w konkursach rangi FIS.

 

Dwie reprezentantki Polski wezmą udział w zawodach FIS Cup w Einsiedeln. Na starcie pojawi się Nicole Konderla, która w czasie minionego weekendu w Szczyrku okazała się zdecydowanie najmocniejszą z Biało-Czerwonych. 20-latka w sobotę zajęła trzecie miejsce, a w niedzielę powtórzyła ten rezultat. Dzięki temu mogła po raz pierwszy w karierze poczuć smak podium zawodów organizowanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Aktualnie podopieczna trenera kadry Szczepana Kupczaka zajmuje w klasyfikacji generalnej FIS Cup wysokie czwarte miejsce.

W kraju Helwetów poskacze także druga ze skoczkiń trenujących w grupie beskidzkiej, czyli Kinga Rajda. Niegdysiejsza liderka polskiej kary kobiet w Beskidach zajmowała 10. i 27. miejsce i w „generalce” plasuje sie na 17. pozycji. W przypadku 21-latki z pewnością takie wyniki nie są w pełni satysfakcjonujące. Czy w Einsiedeln uda jej się zrobić krok do przodu? Wyzwanie nie będzie łatwe, ponieważ areną zmagań będzie duży obiekt HS-117 (K-105). Jak jednak pamiętamy, atutem Rajdy była zazwyczaj faza lotu, w której młoda zawodniczka prezentowała się całkiem dobrze.

W kolejnej odsłonie narciarskiej „trzeciej ligi” nie zobaczymy natomiast polskich skoczków. Podopieczni trenera Daniela Kwiatkowskiego z kadry młodzieżowej przebywają aktualnie na zgrupowaniu w Wiśle. Na skoczni im. Adama Małysza (K-120 / HS-134) przygotowują się do kolejnych etapów letniego sezonu.

 

Skład żeńskiej reprezentacji Polski na FIS Cup w Einsiedeln:

 • Nicole Konderla (4. miejsce w FC 2022/2023),
 • Kinga Rajda (17. miejsce w FC 2022/2023).

 

Program zawodów FIS Cup kobiet w Einsiedeln:

 • 26 sierpnia 2022 r. (piątek):
  • 17:00 – oficjalny trening,
  • 18:00 – konkurs indywidualny.
 • 27 sierpnia 2022 r. (sobota):
  • 8:30 – seria próbna,
  • 9:00 – konkurs indywidualny.

 

Bartosz Leja,
źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz