You are currently viewing Ruszyła sprzedaż biletów na Turniej Czterech Skoczni. Organizatorzy liczą na nawet sto tysięcy kibiców!
Złoty Orzeł dla zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni (fot. Julia Piątkowska)

Ruszyła sprzedaż biletów na Turniej Czterech Skoczni. Organizatorzy liczą na nawet sto tysięcy kibiców!

Choć sezon zimowy się jeszcze nie rozpoczął, a do Turnieju Czterech Skoczni daleka droga, to jego organizatorzy już zapraszają kibiców do obecności pod skoczniami w Niemczech i Austrii. W tym celu uruchomiona została sprzedaż wejściówek na wszystkie cztery rywalizacje w ramach kultowego turnieju. Po dwóch latach przerwy od uczestnictwa fanów spodziewane jest ogromne zainteresowanie ich zakupem.

 

Ruszyła sprzedaż biletów na wszystkie rywalizacje w ramach 71. Turnieju Czterech Skoczni. W pierwszej kolejności sprzedawane są wejściówki dwudniowe, które obejmują jednocześnie konkurs i poprzedzające go dzień wcześniej kwalifikacje. Osobne bilety na kwalifikacje lub zawody mają się pojawić w sprzedaży od 24 października. Organizatorzy spodziewają się ogromnego zainteresowania i przewidują udział pod skoczniami nawet stu tysięcy kibiców. – Po dwóch latach bez kibiców spodziewamy się bardzo dużego popytu na bilety tej zimy i mogę jedynie doradzić wszystkim fanom skoków narciarskich, aby kupili bilety z wyprzedzeniem, niezależnie od lokalizacji –  mówi Prezydent Turnieju Czterech Skoczni, Dr Peter Kruijer. 

Ostatnie dwie edycje historycznego turnieju oglądaliśmy wyłącznie przed telewizorami, które prezentowały nam smutne pustki na trybunach spowodowane pandemią koronawirusa i zakazem udziału publiczności w imprezach masowych. To spowodowało, że zmagania w sporym stopniu straciły swój klimat. Teraz istnieje duża szansa, że turniejowa atmosfera powróci w pełnej krasie i będzie towarzyszyła kibicom i samym zawodnikom przez wszystkie cztery etapy rywalizacji na skoczniach w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen. W sezonie 2020/2021 po Złotego Orła za zwycięstwo w turnieju odebrał Kamil Stoch, a minionej zimy padł łupem Ryoyu Kobayashiego. Kto zwycięży w najbliższej edycji? Czy Japończyk powtórzy sukces z ostatniego sezonu? Czy trofeum zdobędzie ktoś nieoczywisty? A może to Niemcy przełamią trwającą już 20 lat niemoc? 

Bilety dostępne są na stronie tickets.vierschanzentournee.com. Przewodniczący komitetu organizacyjnego w Garmisch-Partenkirchen, Michael Maurer ostrzega przed ewentualnymi oszustami. – Jasno ostrzegamy wszystkich, że w przeszłości oszuści zawsze sprzedawali bilety po wygórowanych cenach.

 

Karol Cześnik
Źródło: FIS / Vierschanzentournee

Dodaj komentarz