You are currently viewing Abigail Strate po dwóch zwycięstwach w LPK Pań w Lillehammer: „Celuję w najlepszą dziesiątkę tej zimy”
Abigail Strate (fot. Weronika Brodowska)

Abigail Strate po dwóch zwycięstwach w LPK Pań w Lillehammer: „Celuję w najlepszą dziesiątkę tej zimy”

Abigail Strate w miniony weekend zwyciężyła w dwóch konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. Stawka była solidnie obsadzona, bowiem w zawodach startowały uznanej klasy zawodniczki, jak Katharina Althaus, Silje Opseth, Frida Westman, Thea Minyan Bjørseth oraz Selina Freitag. Mimo tak renomowanych rywalek, Kanadyjka wręcz odjechała całej konkurencji w drugim konkursie.

 

IMG 8918 225x300 - Abigail Strate po dwóch zwycięstwach w LPK Pań w Lillehammer: "Celuję w najlepszą dziesiątkę tej zimy"
Podium niedzielnego konkursu LPK Pań w Lillehammer (fot. Weronika Brodowska)

Brązowa medalistka w mikście z Pekinu tego lata prezentuje stale rosnącą formę. Po dobrym, mimo upadku, wyniku osiągniętym podczas Letniego Grand Prix Pań w Courchevel, Kanadyjka dwukrotnie zajmowała drugie miejsce w zawodach FIS Cup w Szczyrku. Na tym jednak jej pasmo sukcesów się nie skończyło, a tylko napędziło utalentowaną skoczkinię. W miniony weekend zwyciężyła w obu rozgrywanych w Lillehammer konkursach w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań. W sobotniej rywalizacji drugą Silje Opseth wyprzedziła o 5,5 pkt., a trzecia Frida Westman do triumfatorki straciła 8,9 pkt. Drugiego dnia Strate nie pozostawiła rywalkom żadnych złudzeń. Dwoma bardzo dobrymi skokami zapewniła sobie przewagę nad drugą Westman, wynoszącą aż 29 pkt., a trzecia Althaus do Kanadyjki straciła ponad 30 oczek. – Byli tu ludzie, którzy konsekwentnie osiągają sukcesy w Pucharze Świata, a ja pokonałam ich o 30 punktów. To było szokujące, ale staram się zachować chłodną głowę – mówiła po konkursie Abi Strate. Dla medalistki olimpijskiej tak dobry wynik na tle rywalek z Pucharu Świata Pań jest pozytywną informacją przed nadchodzącą zimą. Szczególnie pokonanie indywidualnej wicemistrzyni olimpijskiej wywarło na Strate największe wrażenie. – To naprawdę świetne uczucie, bo to ktoś, z kim będę rywalizowała w Pucharze Świata, a ona zapewne będzie w czołówce, bo jest tam od lat – komentuje liderka klasyfikacji generalnej LPK Pań dla skijumpingcanada.com.

Sukces mieszanej reprezentacji Kanady w Pekinie oraz wzrastająca forma samej Abigail Strate robią na obserwatorach tym większe wrażenie, gdyż życie skoczków z kraju klonowego liścia jest dalekie od tego, jakie mają przedstawiciele topowych w tym sporcie nacji. Praktycznie brak własnej infrastruktury, konieczność mieszkania i przygotowywania się w Słowenii, bardzo nieliczni sponsorzy, a także wiele innych problemów, których nie mają zawodnicy z Austrii, Słowenii, Niemiec czy Polski. To całkiem niezwykłe. My, jako Kanadyjczycy, zawsze mieliśmy do czynienia z wieloma przeszkodami: obiekty, zasoby, pieniądze. Wszystko przez cały czas mówiło nam, że nie powinno nas tam być i nie powinniśmy być w stanie występować na najwyższym poziomie. Ale widząc postęp, myślę, że każde zwycięstwo lub każdy sukces jest o wiele słodsze, gdy wychodzi z tego, z czym się mierzymy. Szczerze, nie zmieniłabym tego. Nie zmieniłabym niczego w mojej sytuacji, ponieważ wiem, że gdy wygrane zaczną przychodzić częściej, to będzie to miało o wiele bardziej słodki smak, niż gdyby przyszło to bez trudności – opowiada Abi Strate.

Reprezentantka Kanady prezentuje coraz to lepsze skoki i niewykluczone, że wkrótce zawita na podium któregoś z konkursów. Lato jednak dla dużej większości zawodników nie ma takiego znaczenia jak rywalizacja zimowa, w którą to wszyscy celują z przygotowaniem formy. Jaki cel na nadchodzący sezon zakłada sobie Abigail Strate? – Celuję w najlepszą dziesiątkę tej zimy i zamierzam stanąć na podium Pucharu Świata. Wiem, że mam umiejętności i potencjał, by tego dokonać.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Abigail Strate (Abi)🐝 (@abi.strate)

Karol Cześnik
Źródło: skijumpingcanada.com

Dodaj komentarz