You are currently viewing Czterech Finów powalczy w zawodach LGP w Hinzenbach. W składzie debiutant
Eetu Nousiainen (fot. Julia Piątkowska)

Czterech Finów powalczy w zawodach LGP w Hinzenbach. W składzie debiutant

Reprezentanci Finlandii już w najbliższy weekend powrócą do zmagań w letnich zawodach najwyższej rangi. Do Hinzenbach skoczkowie z kraju Tysiąca Jezior udadzą się w składzie: Antti Aalto, Niko Kytösaho, Eetu Nousiainen oraz Vilho Palosaari.

 

LGP Wisla2021 kwalifikacje mezczyzn fotJuliaPiatkowska NikoKytosaho 300x200 - Czterech Finów powalczy w zawodach LGP w Hinzenbach. W składzie debiutant
Niko Kytösaho (fot. Julia Piątkowska)

Zawodnicy Janne Väätäinena powrócą do rywalizacji w letnich zawodach najwyższej rangi. Finowie do Hinzenbach udadzą się w najmocniejszym składzie. W Austrii nie zabraknie więc skoczków, którzy na nadchodzący sezon zimowy otrzymali status kadrowiczów A. Antti Aalto, Niko Kytösaho, Eetu Nousiainen wystartują na Energie AG-SkisprungArena w towarzystwie młodszego kolegi Vilho Palosaariego, dla którego będzie to jednocześnie debiut w zmaganiach elity. 18-letni Fin wywalczył sobie prawo startu w pierwszoligowych zmaganiach zaledwie kilkanaście dni temu, zajmując 22. lokatę podczas jednego z konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer.

Skład reprezentacji Finlandii na LGP w Hinzenbach (24-25.09):

  • Niko Kytösaho (21. miejsce w LGP 2022),
  • Eetu Nousiainen (51. miejsce w LGP 2022),
  • Antti Aalto,
  • Vilho Palosaari.

 

Reprezentantów kraju Tysiąca Jezior nie zabraknie również na starcie drugoligowych zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klinghental. Na konkursy do Niemiec, podobnie jak do Austrii, uda się czterech przedstawicieli kadry Suomi. Na Vogtland Arenie sprawdzą się Kalle Heikkinen, Henri Kavilo, Eetu Meriläinen i Arttu Pohjola.

Skład reprezentacji Finlandii na LPK w Klinghental (24-25.09):

  • Kalle Heikkinen,
  • Henri Kavilo,
  • Eetu Meriläinen
  • Arttu Pohjola.

 

Weronika Brodowska,
źródło: hiihtoliitto.fi

Dodaj komentarz