You are currently viewing Alpen Cup: Rok Masle wygrywa w Libercu. Jiří Konvalinka najlepszym z Czechów
Skocznie w Libercu (fot. Karol Cześnik)

Alpen Cup: Rok Masle wygrywa w Libercu. Jiří Konvalinka najlepszym z Czechów

Rok Masle zwycięzcą pierwszego z dwóch konkursów Alpen Cup w Libercu. Słoweniec nie pozostawił żadnych szans swoim rywalom. Nad drugim Louisem Obersteinerem wypracował blisko 20 punktów przewagi. Z dobrej strony pokazał się reprezentant gospodarzy, Jiří Konvalinka, który zajął siódme miejsce. 

 

FIS Cup Zakopane 2021 1konkurs fotJuliaPiatkowska RokMasleLOGO 300x200 - Alpen Cup: Rok Masle wygrywa w Libercu. Jiří Konvalinka najlepszym z Czechów
Rok Masle (fot. Julia Piątkowska)

18-latek triumfował w sobotnim konkursie w Libercu w ramach Alpen Cup. Słoweniec po skoku na 94,5 metra w pierwszej serii zajmował trzecią lokatę, jednakże aż 105 metrów osiągnięte na obiekcie HS-100 przesunęło go na pierwszą pozycję i zapewniło blisko 20 punktów przewagi nad drugim miejscem, wywalczonym przez Louisa Obersteinera. Austriak osiągał odległości 103,5 oraz 101,5 m. Trzeci był jego rodak Raffael Zimmermann, który początkowo po skoku na 102,5 metra prowadził w konkursie, jednakże 97,5 metra w drugiej próbie zepchnęło go dwie pozycje niżej. Do drugiego miejsca zabrakło mu zaledwie 0,6 pkt. Tuż za podium znalazł się kolejny Austriak – Stephan Embacher (104,5 m/97 m).

Piąte miejsce zajął Szwajcar Juri Kesseli (101 m/95 m), a szósty był kolejny Słoweniec Luka Filip (93,5 m/100,5 m). Siódma lokata przypadła reprezentantowi Czech i klubu z Harrachova. Jiří Konvalinka, bo o nim mowa, po skoku na 94 metry był nawet na piątej pozycji. Mimo lądowania metr dalej w drugiej serii, spadł dwa oczka niżej w klasyfikacji rywalizacji. Kolejny z Czechów, David Rygl (95,5 m/97 m) znalazł się tuż za pierwszą dziesiątką.  

Kolejny konkurs Alpen Cup na obiekcie HS-100 w Libercu odbędzie się w niedzielę o 10:15. 

Wyniki pierwszego konkursu Alpen Cup w Libercu.

 

Karol Cześnik
Źródło: informacja własna / FIS

Dodaj komentarz