You are currently viewing LGP Hinzenbach: Kobayashi i Kubacki najlepsi w treningach. Solidni Juroszek i Żyła
Dawid Kubacki (fot. Tomasz Markowski)

LGP Hinzenbach: Kobayashi i Kubacki najlepsi w treningach. Solidni Juroszek i Żyła

Ryoyu Kobayashi zwyciężył w pierwszym treningu do jutrzejszego konkursu Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, a trzecią lokatę wywalczył Karl Geiger. W drugim treningu najlepszy był Dawid Kubacki. 

 

Pierwszy sobotni trening był popisem umiejętności Ryoyu Kobayashiego, który w swoim pierwszym skoku oddanym w sezonie letnim w Europie osiągnął 92,5 metra. Drugi był Dawid Kubacki ze skokiem na odległość 88 metrów. Trafił jednak na gorsze warunki od Japończyka i skakał z niższej belki. Trzeci był Niemiec Karl Geiger, który lądował metr dalej od Polaka, jednakże za warunki miał dodane 2 punkty mniej. Bardzo dobrze zaprezentował się Estończyk Artti Aigro, który zajął 6. miejsce po skoku na 87 metrów. Tuż za pierwszą dziesiątką znalazł się Vladimir Zografski, skacząc na taką samą odległość co reprezentant Estonii.

W gronie Polaków poza Dawidem Kubackim skakali także siódmy Kamil Stoch (86 m), dziesiąty Kacper Juroszek (86 m), jedenasty Piotr Żyła (88 m), dwudziesty czwarty Stefan Hula (84,5 m), dwudziesty siódmy Jakub Wolny (83 m) oraz zamykający trzecią dziesiątkę Paweł Wąsek (82,5 m). 

Drugi trening padł łupem Dawida Kubackiego, który aż o 4 metry przeskoczył rozmiar skoczni (HS-90). Drugi był Anže Lanišek dzięki próbie na odległość 91,5 metra. Na kolejnych miejscach znaleźli się Austriacy Manuel Fettner (90,5 m) oraz Jan Hörl (90 m). Triumfator pierwszego treningu, Ryoyu Kobayashi (89,5) tym razem zajął piątą lokatę. Ponownie dobrze się spisali dwunasty Vladimir Zografski (87 m) i piętnasty Artti Aigro (86 m).

Wśród reprezentantów Polski drugim najlepszym zawodnikiem był dziewiąty Piotr Żyła (89 m). Na dalszych miejscach znaleźli się dwunasty Kacper Juroszek (87 m), siedemnasty Kamil Stoch (84,5 m), dwudziesty czwarty Paweł Wąsek (84 m). Dwudzieste piąte miejsce obsadziło dwóch Biało-Czerwonych – Jakub Wolny (84 m) i Stefan Hula (85 m).

 Wyniki obu serii treningowych 

 

Karol Cześnik
Źródło: informacja własna / FIS

Dodaj komentarz