You are currently viewing LGP Hinzenbach: Kubacki triumfuje w kwalifikacjach! Pięciu Polaków w pierwszej dziesiątce
Dawid Kubacki (fot. Tomasz Markowski)

LGP Hinzenbach: Kubacki triumfuje w kwalifikacjach! Pięciu Polaków w pierwszej dziesiątce

Dawid Kubacki zwyciężył w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Za jego plecami znalazł się mistrz świata juniorów z Zakopanego, Daniel Tschofenig. Trzecią lokatę zajął Słoweniec Anže Lanišek. Łącznie pięciu Polaków wywalczyło miejsca w pierwszej dziesiątce zmagań.

 

Po wygranym drugim treningu, reprezentant Polski, Dawid Kubacki oddał najdalszy skok sesji kwalifikacyjnej (92 m) i jednocześnie został jej najlepszym zawodnikiem. Drugie miejsce zajął młody Austriak Daniel Tschofenig, który lądował 3 metry bliżej od złotego medalisty z Seefeld. Trzeci był Anže Lanišek, który uzyskał tą samą odległość, co jego rywal znajdujący się pozycję wyżej. Kolejne lokaty przypadły Andreasowi Wellingerowi (91 m) i Janowi Hörlowi (88,5 m).  W pierwszej dziesiątce, poza Dawidem Kubackim, znalazło się jeszcze czterech Polaków. Szósty był Paweł Wąsek (87,5 m), ósmy Kacper Juroszek (89 m), dziewiąty Kamil Stoch (86 m) i dziesiąty Piotr Żyła (87 m). 

Na dalszych miejscach znaleźli się jeszcze piętnasty Stefan Hula (86,5 m) i dwudziesty czwarty Jakub Wolny (84 m). Tym samym Polacy awansowali w komplecie do niedzielnego konkursu. 

W drugiej dziesiątce znaleźli się dobrze spisujący się tego dnia Artti Aigro i Vladimir Zografski. Estończyk zajął 15. miejsce razem ze Stefanem Hulą, a Bułgar uplasował się cztery pozycje niżej. Ren Nikaido – triumfator poprzedniego konkursu indywidualnego LGP, który miał miejsce w Rasnovie, zajął dopiero 33. miejsce. Trzy pozycje wyżej znaleźli się Fatih Arda İpcioğlu i Patrik Vitez.  

W konkursie nie zobaczymy zdobywcy Kryształowej Kuli z minionej zimy, Ryoyu Kobayashiego, który otrzymał dyskwalifikację za nieprzepisowy kombinezon. Wcześniej triumfował on w pierwszym sobotnim treningu. Dyskwalifikację w kwalifikacjach dostał także Fin Vilho Palosaari. 

Wyniki kwalifikacji w Hinzenbach.

 

Karol Cześnik
Źródło: informacja własna / FIS

Dodaj komentarz