You are currently viewing Alpen Cup: Rok Masle zwycięzcą drugiego konkursu w Libercu. David Rygl w pierwszej dziesiątce
Skocznie w Libercu (fot. Karol Cześnik)

Alpen Cup: Rok Masle zwycięzcą drugiego konkursu w Libercu. David Rygl w pierwszej dziesiątce

Rok Masle zwyciężył w niedzielnym konkursie Alpen Cup w Libercu. To drugi triumf młodego Słoweńca na czeskiej skoczni w ten weekend. Ponownie ograł rywali z dużym zapasem punktowym. Na podium oprócz niego stanęło dwóch Austriaków: Louis Obersteiner i Stephan Embacher. Najlepszym reprezentantem gospodarzy był David Rygl.

 

FIS Cup Zakopane 2021 1konkurs fotJuliaPiatkowska RokMasleLOGO 300x200 - Alpen Cup: Rok Masle zwycięzcą drugiego konkursu w Libercu. David Rygl w pierwszej dziesiątce
Rok Masle (fot. Julia Piątkowska)

18-latek ze Słowenii ponownie stanął na najwyższym stopniu podium na skoczni Ještěd. Dwukrotnie osiągnął odległość 100,5 metra i nad drugim Louisem Obersteinerem wypracował przewagę w wysokości 18,1 pkt. Austriak po skoku na 94 metry w pierwszej serii zajmował czwarte miejsce, jednakże w drugiej części zmagań lądował 6 metrów dalej i ponownie zajął drugie miejsce. Najniższy stopień podium wywalczył Stephan Embacher – czwarty zawodnik wcześniejszego konkursu. Do drugiego miejsca stracił blisko 7 pkt. 

Dalsze miejsca zajęli Słoweniec Luka Filip (92,5 m/98,5 m) i Szwajcar Remo Imhof (95 m/93 m) oraz trójka Austriaków: Simon Steinberger (86,5 m/97 m) Johannes Pölz (94,5 m/94,5 m) i Raffael Zimmermann (93,5 m/99,5 m). Najlepszym czeskim skoczkiem był David Rygl (91,5 m/92,5 m), który zajął dziesiąte miejsce. Na drugie miejsce w konkursie ogromną szansę miał Jiří Konvalinka, jednakże po drugim skoku otrzymał dyskwalifikację za nieprzepisowy kombinezon i ostatecznie zakończył rywalizację na 54. miejscu. 

Wyniki niedzielnego konkursu Alpen Cup w Libercu.

 

Karol Cześnik
Źródło: informacja własna / FIS

Dodaj komentarz