You are currently viewing LGP Hinzenbach: Dawid Kubacki prowadzi po pierwszej serii. Paweł Wąsek na trzecim miejscu
Dawid Kubacki (fot. Tomasz Markowski)

LGP Hinzenbach: Dawid Kubacki prowadzi po pierwszej serii. Paweł Wąsek na trzecim miejscu

Dawid Kubacki zajmuje pierwsze miejsce na półmetku konkursu LGP w Hinzenbach. Świetny skok wylądowany na 94 metrze dał reprezentantowi Polski prowadzenie w wysokości 9,2 pkt nad Anže Laniškiem. Trzecie miejsce wspólnie z Renem Nikaido zajmuje kolejny z Biało-Czerwonych – Paweł Wąsek.

 

Indywidualny brązowy medalista z Pekinu oddał fantastyczny skok, przekraczając o 4 metry rozmiar skoczni Aigner-Schanze (HS-90) i na półmetku konkursu zajmuje pierwsze miejsce. Za nim uplasował się Anže Lanišek (92 m), który do Polaka traci 9,2 pkt. Trzecie miejsce zajmuje triumfator z Rasnova Ren Nikaido (91 m) i Paweł Wąsek (92 m). Za nimi znalazł się najlepszy zawodnik serii próbnej, Austriak Manuel Fettner. Kolejne miejsca zajęli Karl Geiger (91 m), Vladimir Zografski (93 m) i Andreas Wellinger (90,5 m), którzy także oddali godne wyrożnienia skoki w pierwszej serii. 

Kacper Juroszek (88 m) przed drugą serią znajduje się tuż za czołową dziesiątką konkursu. Szesnaste miejsce zajmuje Kamil Stoch (84,5 m), a dwie pozycje dalej jest Stefan Hula (87,5 m). W trzeciej dziesiątce znaleźli się dwudziesty trzeci Piotr Żyła (84 m) i dwudziesty czwarty Jakub Wolny (86 m). Tym samym Polacy w komplecie awansowali do drugiej serii.  

Wyniki pierwszej serii konkursu LGP w Hinzenbach.

 

Karol Cześnik
Źródło: informacja własna / FIS

Dodaj komentarz