You are currently viewing LGP Hinzenbach: Dawid Kubacki triumfuje w konkursie! Wąsek i Juroszek w najlepszej dziesiątce
Dawid Kubacki (fot. Tomasz Markowski)

LGP Hinzenbach: Dawid Kubacki triumfuje w konkursie! Wąsek i Juroszek w najlepszej dziesiątce

Dawid Kubacki zwyciężył konkurs Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Polak oddał dwa bardzo dalekie skoki na odległość 94 i 93,5 metra. Drugie miejsce zajął Anže Lanišek, tracąc blisko 20 punktów do zwycięzcy. Na najniższym stopniu podium stanął najlepszy zawodnik serii próbnej – Manuel Fettner. 

 

Hinzenbach Aigner Schanze fotUVBHinzenbach2021 300x200 - LGP Hinzenbach: Dawid Kubacki triumfuje w konkursie! Wąsek i Juroszek w najlepszej dziesiątce
Skocznia w Hinzenbach (fot. UVB Hinzenbach)

Reprezentant Polski triumfatorem niedzielnego konkursu LGP na skoczni Aigner-Schanze (HS-90). Po wygranej drugiej sesji treningowej i kwalifikacjach w sobotę, indywidualny brązowy medalista z Pekinu okazał się być najlepszym zawodnikiem także w najważniejszej części weekendu w Austrii. Dwa bardzo dobre i dalekie skoki wynoszące 94 oraz 93,5 metra dały Kubackiemu zdecydowane zwycięstwo. Jego przewaga nad drugim Anže Laniškiem (92 m/88,5 m) wyniosła blisko 20 punktów, co jest wręcz deklasacją. Trzecie miejsce przypadło Austriakowi Manuelowi Fettnerowi (90 m/92,5 m), który na półmetku konkursu zajmował 5. lokatę, będąc za plecami Rena Nikaido i Pawła Wąska. Wspomniany Japończyk ostatecznie zakończył rywalizację właśnie dwie pozycje za podium. Tuż za pudłem znalazł się natomiast Andreas Wellinger (90,5 m/92 m). Bardzo dobry występ zanotował Bułgar Vladimir Zografski (93 m/90 m), który zajął 6. miejsce, wyprzedzając takie tuzy sportu jak Karl Geiger, Jan Hörl i Stefan Kraft, a także pokonując Pawła Wąska i Kacpra Juroszka. 

Paweł Wąsek (92 m/87 m) spadł z 3. miejsca po pierwszej serii na 8. lokatę. Zaraz za jego plecami uplasował się natomiast Kacper Juroszek (88 m/ 90 m), notując tym samym naprawdę udany występ. Stefan Hula (87,5 m/83,5 m) zakończył konkurs na 19. miejscu, Piotr Żyła (84 m/83 m) otworzył natomiast trzecią dziesiątkę klasyfikacji zawodów. Trzy pozycje niżej od mistrza świata z Oberstdorfu znalazł się Jakub Wolny (86 m/81,5 m). Kamil Stoch po skoku w drugiej serii otrzymał dyskwalifikację za nieregulaminowy kombinezon i spadł na 29. miejsce.

Dawid Kubacki po konkursie w Hinzenbach jest liderem tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix z liczbą 280 pkt. na koncie. Na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej przesunął się Manuel Fettner i do lidera traci 70 pkt. Na trzecie miejsce spadł Kamil Stoch i do Austriaka traci obecnie 28 pkt. Czwartą lokatę zajmuje Paweł Wąsek, któremu do starszego kolegi brakuje tylko 8 pkt. Czołową dziesiątkę zamyka Jakub Wolny.

Wyniki konkursu LGP w Hinzenbach. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Polish Ski Jumping Team (@polish_ski_jumping_team)

 

Karol Cześnik
Źródło: informacja własna / FIS

 

Dodaj komentarz