You are currently viewing LGP Hinzenbach: Manuel Fettner najlepszy w serii próbnej. Dawid Kubacki na drugim miejscu
Manuel Fettner (fot. Julia Piątkowska)

Manuel Fettner popisał się najdalszym skokiem w serii próbnej. 91,5 metra dało mu pierwsze miejsce przed zasadniczym konkursem w Hinzenbach. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, który lądował 2,5 metra bliżej od Austriaka. Trzecie miejsce przypadło rodakowi Fettnera, Janowi Hörlowi.

220702TM 1 1 300x201 - LGP Hinzenbach: Manuel Fettner najlepszy w serii próbnej. Dawid Kubacki na drugim miejscu
Dawid Kubacki (fot. Tomasz Markowski)

Indywidualny wicemistrz olimpijski z Pekinu oddał najdalszy skok serii próbnej (91,5 m) i tym samym zajął finalnie pierwsze miejsce przed konkursem LGP w Hinzenbach. Triumfator wczorajszych kwalifikacji, Dawid Kubacki lądował 2,5 metra bliżej i uzyskał dzięki temu drugie miejsce. Trzeci był drugi z Austriaków, Jan Hörl, który skoczył 91 metrów. Czwartym zawodnikiem serii próbnej został niespodziewanie Vladimir Zografski, który uzyskał taką samą odległość jak mistrz świata z Seefeld. Piąte miejsce natomiast wspólnie zajęli Kamil Stoch (84 m) i Paweł Wąsek (87 m).

W drugiej dziesiątce uplasowała się kolejna trojka Biało-Czerwonych. Kacper Juroszek (86,5 m) zajął dwunaste miejsce, a pozycję dalej znalazł się Jakub Wolny (87 m). Osiemnaste miejsce przypadło Piotrowi Żyle (83,5 m). Czwartą dziesiątkę otworzył Stefan Hula (82 m). Na wyróżnienie zasługuje Turek Fatih Arda İpcioğlu (86,5 m), który serię próbną zakończył na bardzo dobrym, piętnastym miejscu. Estończyk Artti Aigro (84 m) uplasował się za to jedno miejsce za Piotrem Żyłą.