You are currently viewing Szerokie składy Słoweńców na LGP w Klingenthal. Pauza medalistki olimpijskiej z Pekinu
Słoweńscy mistrzowie świata w lotach, od lewej: Lanisek, P.Prevc, D.Prevc, Zajc (fot. Konstanze Schneider)

Słoweńcy do Klingenthal wybierają się łącznie w dwunastoosobowym składzie. Na starcie finałowego weekendu Letniego Grand Prix pojawi się sześciu skoczków i sześć skoczkiń. Wśród powołanych znalazł się triumfator konkursów Alpen Cup w Libercu.

AnzeLanisek PeterPrevc 2022 fotJuliaPiatkowska 300x199 - Szerokie składy Słoweńców na LGP w Klingenthal. Pauza medalistki olimpijskiej z Pekinu
Anze Lanisek i Peter Prevc (fot. Julia Piątkowska)

Szóstka zawodników i taka sama liczba zawodniczek wystąpi w Klingenthal podczas ostatniego weekendu Letniego Grand Prix. Do składu panów powołania otrzymali Peter Prevc, Domen Prevc, Anže Lanišek, Lovro Kos, Timi Zajc, a także jeden z utalentowanych juniorów – Rok Masle. Ostatni z wymienionych zwyciężył w miniony weekend obydwa konkursy w ramach Alpen Cup rozgrywane na skoczni HS-100 w Libercu. Z powołanego na konkursy w Niemczech grona, w ostatnim konkursie w Hinzenbach wystąpili Lanišek i Zajc. Pierwszy z nich świetnie spisywał się na Aigner-Schanze i zajął drugie miejsce, przegrywając tylko z Dawidem Kubacki. Zajc natomiast był dwudziesty trzeci. Peter Prevc tego lata na arenie międzynarodowej wystartował tylko w Rasnovie, gdzie był czternasty. Jego młodszy brat ma za sobą występ na inauguracji lata w Wiśle, w której wywalczył 15. i 7. miejsce, a także starty na LPK w Stams i Klingenthal, gdzie rywalizować będzie po raz kolejny. Lovro Kos także wystąpił podczas ostatnich konkursów LPK na Vogtland Arenie, zajmując wysokie 5. i 4. miejsce. Dokładnie takie same lokaty wywalczył wcześniej w Stams.

220702TM 5 2 300x201 - Szerokie składy Słoweńców na LGP w Klingenthal. Pauza medalistki olimpijskiej z Pekinu
Urša Bogataj (fot. Tomasz Markowski)

Skład pań stanowić będą Urša Bogataj, Nika Prevc, Ema Klinec, Maja Vtič, Katra Komar oraz Taja Bodlaj. Złota medalistka z Pekinu ma na koncie dwie wygrane w czterech konkursach. Na skoczni im. Adam Małysza w Wiśle zajęła 1. i 2. miejsce, a ponownie zwyciężyła w sierpniu w Courchevel. W Rasnovie natomiast przegrała niespodziewanie z Evą Pinkelnig. Przed ostatnim weekendem zmagań w LGP Pań, Bogataj prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu i ma już zapewniony końcowy triumf. Nika Prevc zajmuje 6. miejsce po bardzo udanych występach w Courchevel (4. miejsce) i Rasnovie (3. miejsce). Kolejnymi Słowenkami w klasyfikacji generalnej są piętnasta Katra Komar, dwudziesta Taja Bodlaj, dwudziesta piąta Maja Vtič. Ema Klinec tego lata na arenie międzynarodowej jeszcze nie startowała. Zwyciężyła natomiast w niedawnych Mistrzostwach Słowenii w Kraju, pozostawiając w pokonanym polu Uršę Bogataj i Nikę Prevc. Na starcie nie pojawi się druga zawodniczka klasyfikacji generalnej, Nika Križnar, która przechodzi rehabilitację po kontuzji kostki odniesionej przed konkursem w Rasnovie.