You are currently viewing Zima bez medalistów olimpijskich z Pekinu. Matthew Soukup zawiesza starty, Cene Prevc kończy karierę
Matthew Soukup (fot. Magdalena Janeczko)

Zima bez medalistów olimpijskich z Pekinu. Matthew Soukup zawiesza starty, Cene Prevc kończy karierę

Zaskakujące informacje dla fanów skoków narciarskich pojawiły się w tym tygodniu. Starty zawiesił sensacyjny medalista w rywalizacji drużyn mieszanych z Pekinu, a ze skokami rozstaje się środkowy z braci Prevców, który na igrzyskach wywalczył z drużyną srebrny medal. 

 

LGP Wisla 2020 treningi MatthewSoukup 300x200 - Zima bez medalistów olimpijskich z Pekinu. Matthew Soukup zawiesza starty, Cene Prevc kończy karieręMatthew Soukup, jeden z autorów niespodziewanego brązowego medalu olimpijskiego dla Kanady ogłosił na swoim profilu na Instagramie, że zawiesza swoją karierę na najbliższy rok. To niespodziewana decyzja ze strony reprezentanta kraju z Ameryki Północnej. Jak niedawno informowała w rozmowie z nami Abigail Strate, sukces w Pekinie przyniósł brązowej drużynie indywidualnych sponsorów i tym samym sytuacja czwórki skoczków uległa pewnej poprawie. Problemem wciąż pozostaje brak wsparcia dla całej reprezentacji Kanady startującej w rywalizacji międzynarodowej, a także brak infrastruktury we własnym kraju. Niemniej sukces na igrzyskach i wprowadzenie konkursów  duetów mogło pchnąć kanadyjskie skoki we właściwym kierunku. Niestety wobec małej liczby uprawiających ten sport Kanadyjczyków, decyzja 25-latka komplikuje perspektywę rywalizacji Kraju Klonowego Liścia w mikstach i duetach. – Życie za granicą i rywalizacja przez ostatnie kilka lat dało mi życiowe doświadczenie, ale czuję, że muszę poświęcić czas dla siebie i nacieszyć się życiem z innej perspektywy – wyjaśnia Soukup w najnowszym wpisie. 

Letni Puchar Kontynentalny Wisla2020 2konkurs fot CenePrevc 300x200 - Zima bez medalistów olimpijskich z Pekinu. Matthew Soukup zawiesza starty, Cene Prevc kończy karieręZe skokami żegna się Cene Prevc, który ubiegłej zimy zanotował najlepszy sezon w karierze. 26-latek zajął 10. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a także wywalczył srebrny medal z drużyną Słowenii w Pekinie. W Willingen pierwszy raz stanął na podium „najwyższej ligi” skoków narciarskich, zajmując najniższy jego stopień. W rozmowie z portalem Siol.net środkowy z braci wyjaśnia powody swojej zaskakującej decyzji: – Wiosną zdałem sobie sprawę, że mam też inne cele, bardziej wymagające niż te związane ze skokami narciarskimi i że będę spał lepiej, jeśli zrobię coś więcej w innych dziedzinach. Przez to prawie przestałem trenować. Kilka razy skakałem, ale bardziej dla zabawy. W październiku rozpoczynam studia na kierunku elektrotechnika. Chcę ukończyć naukę policealną w zakresie zarządzania obszarami wiejskimi i krajobrazem w Centrum Biotechnicznym w Nakle. Jeśli chodzi o skoki, to nie wezmę udziału w Pucharze Świata w przyszłym sezonie. Tym samym aktualnie ostatnim skokiem Cene Prevca w Pucharze Świata pozostaje fantastyczny lot w Planicy na odległość 246 metrów. Niedawno srebrny medalista olimpijski startował też w Mistrzostwach Słowenii w Kranju, gdzie uplasował się tuż za podium. – Śmiałem się wtedy z siebie, bo dobrze skakałem. Ale widać było też, że ze skoku na skok popełniam coraz większe błędy – mówił w rozmowie z Jaką Lopaticiem. Przedstawiciel utalentowanego skokowo rodzeństwa ma w planach pożegnać się ze sportem zimą w Planicy. Najprawdopodobniej wystąpiłby tam w roli przedskoczka. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Matt Soukup (@mattsoukup)

 

Karol Cześnik
Źródło: Instagram / Siol.net 

Dodaj komentarz