You are currently viewing LPK Lake Placid: Michael Hayböck najlepszy w pierwszym konkursie. Dwóch Polaków na podium!
Michael Hayböck (fot. Julia Piątkowska)

Michael Hayböck wygrał w pierwszym z trzech konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lake Placid. Dwa miejsca w pierwszej trójce wywalczyło dwóch reprezentantów Polski: Tomasz Pilch i Aleksander Zniszczoł. Na półmetku rywalizacji polscy skoczkowie stali przed wielką szansą, aby całe podium było biało-czerwone.

TomaszPilch 2022lato fotEwaSkrzypiec 300x200 - LPK Lake Placid: Michael Hayböck najlepszy w pierwszym konkursie. Dwóch Polaków na podium!
Tomasz Pilch (fot. Ewa Skrzypiec)

Pierwsza seria rywalizacji na skoczni HS-100 w Lake Placid została zdominowana przez reprezentantów Polski. Tomasz Pilch, Jan Habdas i Maciej Kot zajmowali 3 pierwsze miejsca i stali przed wielką szansą, aby taki stan rzeczy pozostał również po drugiej serii konkursowej. Ten wyczyn jednak Biało-Czerwonym się nie do końca udał. Tomasz Pilch (94 m/93 m) po pierwszym skoku był liderem konkursu, lecz ostatecznie zajął drugie miejsce ustępując Michaelowi Hayböckowi (87,5 m/99,5 m). Austriak na półmetku rywalizacji zajmował dopiero 5. miejsce, jednakże w drugiej serii skok w okolice rozmiaru skoczni dał mu zwycięstwo z przewagą 7,7 pkt. nad drugim miejscem. Najniższy stopień podium zajął szósty po pierwszej serii Aleksander Zniszczoł (90 m/96,5 m). Tuż za podium znalazł się za to wcześniejszy wicelider Jan Habdas (94,5 m/91,5 m). Dalsze lokaty zajęli Norwegowie Kristoffer Eriksen Sundal (86,5 m/101 m) i Anders Haare (87,5 m/99 m) oraz Słoweńcy Žak Mogel (88 m/93,5 m) i Maksim Bartolj (93,5 m/93 m).

AleksanderZniszczol 2022 fotJuliaPiatkowska 300x200 - LPK Lake Placid: Michael Hayböck najlepszy w pierwszym konkursie. Dwóch Polaków na podium!
Aleksander Zniszczoł (fot. Julia Piątkowska)

Maciej Kot (95 m/87 m) po początkowej obecności w pierwszej trójce finalnie spadł na 9. lokatę. Dwa miejsca za nim uplasował się natomiast Andrzej Stękała (86,5 m/91,5 m). Ostatnim z grona Polaków był dwudziesty szósty Marcin Wróbel, który zdobywając punkty Letniego Pucharu Kontynentalnego wywalczył prawo startu w Pucharze Świata.

Tak jak w przypadku pań, przed panami pozostały jeszcze dwa konkursy. Oba zostaną rozegrane na sąsiedniej skoczni HS-128. W klasyfikacji generalnej LPK prowadzi Michael Hayböck z liczbą 460 punktów na koncie i jest blisko triumfu w całym cyklu.

Wyniki pierwszego konkursu panów w Lake Placid.