You are currently viewing LPK Pań Lake Placid: Abigail Strate ponownie zwycięska! Kanadyjka triumfuje w całych rozgrywkach
Abigail Strate (fot. Julia Piątkowska)

LPK Pań Lake Placid: Abigail Strate ponownie zwycięska! Kanadyjka triumfuje w całych rozgrywkach

Abigail Strate wciąż dominuje w Letnim Pucharze Kontynentalnym Pań. Kanadyjka zwyciężyła już w drugim z trzech zaplanowanych konkursów w Lake Placid. Czwarta wygrana z rzędu dała jej triumf w klasyfikacji generalnej cyklu.

 

5bb50f49 0b89 49b5 8f65 595c959bd3a5 300x200 - LPK Pań Lake Placid: Abigail Strate ponownie zwycięska! Kanadyjka triumfuje w całych rozgrywkach
Abigail Strate (fot. Weronika Brodowska)

Brązowa medalistka z Pekinu po raz kolejny nie pozostawiła złudzeń rywalkom. Kanadyjka ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium. Jej łupem padły już dwa z trzech konkursów zaplanowanych na MacKenzie Intervale Ski Jumping Complex. Tak samo jak w pierwszym konkursie, Abigail Strate wyszła na prowadzenie już po pierwszym skoku na odległość 96,5 m. Druga próba wylądowana pół metra bliżej przypieczętowała czwarte z rzędu zwycięstwo w Letnim Pucharze Kontynentalnym, które dało jej także triumf w całym tegorocznym cyklu. To kolejny sukces młodej zawodniczki po wywalczeniu medalu olimpijskiego w drużynie mieszanej. 

Drugie miejsce ponownie zajęła druga z Kanadyjek, Natalie Eilers. 23-latka po skoku na 93,5 metra w pierwszej serii znajdowała się poza podium, lecz lepsza o 1,5 metra druga próba i jednocześnie krótsze odległości uzyskane przez Norę Midtsundstad (94,5 m/91 m) i Taję Bodlaj (93 m/86,5 m) wywindowały ją o dwie pozycje. Norweżka natomiast kolejny raz stanęła na najniższym stopniu podium, choć na półmetku konkursu przegrywała tylko z Abigail Strate. Na 4. miejscu uplasowała się wspomniana wyżej Słowenka. Dalsze lokaty zajęły Amerykanki Annika Belshaw (90,5 m/95,5 m), Anna Hoffmann (90 m/90,5 m), Samantha Macuga (91,5 m/90 m) oraz Josie Johnson (87,5 m/91 m). W konkursie wzięło udział 14 zawodniczek. Tym razem na starcie nie pojawiła się Paige Jones. 

Wyniki drugiego konkursu pań w Lake Placid.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Abigail Strate (Abi)🐝 (@abi.strate)

 

Karol Cześnik
Źródło: informacja własna / FIS

Dodaj komentarz