You are currently viewing Mistrzostwa Słowenii do lat 20: Nika Prevc ponownie triumfuje. Rok Masle najlepszym juniorem
Nika Prevc (fot. Anna Karczewska / PZN)

Nika Prevc ponownie zwyciężyła w juniorskich mistrzostwach kraju w Ljubnie. Tym razem jej łupem padła rywalizacja w kategorii do lat 20. Za mistrzynią świata juniorek uplasowała się Ajda Košnjek, a na najniższym stopniu podium stanęła Nika Krašovic. Rywalizacja juniorów zakończyła się sukcesem Roka Masle. Wraz z nim na podium stanęli Martin Jekovec, a także Anej Razpotnik i Goraz Završnik.

NikaPrevc MSJZakopane2022 fotPZN4 150x150 - Mistrzostwa Słowenii do lat 20: Nika Prevc ponownie triumfuje. Rok Masle najlepszym juniorem
Nika Prevc (fot. Polski Związek Narciarski)

Nika Prevc nie daje żadnych szans swoim rywalkom na krajowym podwórku. Po zwycięstwie w kategorii do lat 18, 17-latka tym razem triumfowała w Mistrzostwach Słowenii Juniorów w kategorii do lat 20. Już po skoku na 87,5 metra w pierwszej serii wyszła na prowadzenie, a następna próba wylądowana na 90 metrze dała jej finalnie 18 punktów przewagi nad drugą w czempionacie Ajdą Kosnjek (86 m/85 m). Trzecie miejsce wywalczyła Nika Krašovic (84 m/82,5 m), którą z drugą Kosnjek podzieliło 17 punktów różnicy. O pechu może mówić Lara Logar (83 m/81 m), bowiem po pierwszej serii zajmowała trzecią lokatę wspólnie z Krašovic. Po drugiej serii jednak do podium straciła zaledwie 1 punkt. Na dalszych miejscach uplasowały się Maja Kovačič (81 m/82,5 m), Jerica Jesenko (80 m/80,5 m) oraz Nika Vetrih (80 m/78,5 m).

FIS Cup Zakopane 2021 1konkurs fotJuliaPiatkowska RokMasleLOGO 150x150 - Mistrzostwa Słowenii do lat 20: Nika Prevc ponownie triumfuje. Rok Masle najlepszym juniorem
Rok Masle (fot. Julia Piątkowska)

W rywalizacji juniorów do lat 20 najlepszy okazał się być Rok Masle (86,5 m/87,5 m). Podwójny zwycięzca Alpen Cupu w Libercu i uczestnik niedawnego LGP w Klingenthal, podobnie jak Nika Prevc, na prowadzenie wyszedł już po pierwszym skoku i pozycję lidera utrzymał do końca zmagań. Nad drugim Martinem Jekovecem (86,5 m/90 m) wypracował przewagę w wysokości aż 23,4 pkt. Wicemistrz do lat 20 na półmetku konkursu zajmował 6. miejsce i dopiero skok w drugiej serii dał mu mu miejsce najlepszej trójce. Na najniższym stopniu podium stanęło dwóch zawodników: Anej Razpotnik (86,5 m/89 m) i Goraz Završnik (87 m/87,5 m), którym do drugiej lokaty zabrakło zaledwie jednego punktu. Kolejne miejsca uzyskali Nik Heberle (86,5 m/86,5 m), Matic Jereb (84,5 m/90,5 m) oraz Taj Ekart (85 m/86,5 m).