You are currently viewing Mistrzostwa Austrii: Eva Pinkelnig i Stefan Kraft najlepsi na skoczni normalnej w Ramsau
Stefan Kraft (fot. Julia Piątkowska)

Eva Pinkelnig i Stefan Kraft zdobyli złote medale w Mistrzostwach Austrii na skoczni normalnej. Na podium w rywalizacji pań stanęła też Marita Kramer i Chiara Kreuzer, a w gronie panów Manuel Fettner i Daniel Tschofenig. Areną zmagań była Mattensprunganlage (HS-98) w Ramsau.

Mistrzostwa Swiata Oberstdorf2021 treningikobiet fotJuliaPiatkowska EvaPinkelnig 1 150x150 - Mistrzostwa Austrii: Eva Pinkelnig i Stefan Kraft najlepsi na skoczni normalnej w Ramsau
Eva Pinkelnig (fot. Julia Piątkowska)

W rywalizacji pań triumfowała Eva Pinkelnig, która dwukrotnie osiągnęła odległość 91,5 metra i zdobyła łącznie 224,8 pkt. Aż o blisko 15 punktów mniej miała na koncie druga na podium Marita Kramer. Zwyciężczyni Pucharu Świata w sezonie 21/22 w pierwszej serii wylądowała 1,5 metra bliżej od 34-latki. W drugim skoku tylko powiększyła stratę, osiągając 88 metrów. Na najniższym stopniu podium stanęła Chiara Kreuzer (87 m/86 m). Dalsze lokaty zajęły Hannah Wiegele (83 m/87,5 m), Jacqueline Seifriedsberger (82,5 m/85 m), Vanessa Moharitsch (73 m/73 m), Sophie Kothbauer (71 m/68,5 m) i Meghan Wadsak (67 m/67 m).

W konkursie panów złoty medal wywalczył Stefan Kraft. Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli po skoku na 93 metry w pierwszej serii zajmował trzecią lokatę, jednakże druga próba lepsza o 3 metry i jednocześnie nieco słabsza postawa w drugiej serii Manuela Fettnera (96 m/94 m) i Daniela Tschofeniga (95,5 m/93,5 m) pozwoliły wskoczyć na najwyższy stopień podium. Srebro przypadło tegorocznemu zdobywcy indywidualnego medalu olimpijskiego w tym samym kolorze, a brązowy krążek trafił na szyję mistrza świata juniorów z Zakopanego. Kolejne miejsca zajęli Janni Reisenauer (96 m/93 m), Jan Hörl (91,5 m/97,5 m), Philipp Aschenwald (94,5 m/92,5 m), Francisco Mörth (95 m/93 m) oraz Markus Rupitsch (93,5 m/91 m). W zmaganiach zabrakło Daniela Hubera, Michaela Hayböcka oraz Jannika Morina. Na starcie pojawiło się 47 skoczków.