You are currently viewing Mistrzostwa Niemiec: Selina Freitag i Andreas Wellinger najlepsi w Hinterzarten
Andreas Wellinger (fot. Julia Piątkowska)

Mistrzostwa Niemiec: Selina Freitag i Andreas Wellinger najlepsi w Hinterzarten

Selina Freitag i Andreas Wellinger zdobyli złote medale Mistrzostw Niemiec na niedawno zmodernizowanej Rothausschanze (HS-111). W ramach krajowego czempionatu rozegrano także Puchar Niemiec do lat 17, konkurs drużynowy panów oraz rywalizację duetów pań.

SelinaFreitag LGPKlingenthal2022LOT fotJuliaPiatkowska2 150x150 - Mistrzostwa Niemiec: Selina Freitag i Andreas Wellinger najlepsi w Hinterzarten
Selina Freitag (fot. Julia Piątkowska)

W sobotę (22.10.2022) na Rothausschanze rozegrane zostały konkursy indywidualne. Selina Freitag (97 m/102 m) zdominowała zmagania pań o Mistrzostwo Niemiec. Siostra byłego już skoczka, Richarda Freitaga, o blisko 17 punktów pokonała dwie zawodniczki, które uplasowały się wspólnie na drugim miejscu: Luisę Görlich (94,5 m/100 m) i Agnes Reisch (94 m/104,5 m). Poza podium znalazła się Anna Rupprecht (88 m/98 m), a kolejne lokaty zajęły Juliane Seyfarth (88 m/93 m), Nathalie Armbruster (107 m/104,5 m), Sina Kiechle (98 m/103,5 m) i Michelle Göbel (98 m/99 m). Armbruster, Kiechle i Göbel zostały także uwzględnione jako 3 najlepsze zawodniczki w kategorii juniorek. Łącznie na starcie pojawiło się 21 skoczkiń. W konkursie zabrakło Kathariny Althaus.

Andreas Wellinger zdobył złoty medal w rywalizacji panów. Na prowadzenie wyszedł już po pierwszym skoku na 110,5 metra, ustanawiając tym samym najlepszą odległość zawodów. W drugiej serii osiągnął 106 metrów i to wystarczyło, by o nieco ponad 6 punktów pokonać srebrnego medalistę, Markusa Eisenbichlera (107,5 m/107 m). Brązowy krążek wywalczył natomiast Karl Geiger (107,5 m/103,5 m). Dalsze miejsca zajęli Constantin Schmid (103 m/109,5 m), Philipp Raimund (103,5 m/105 m), Pius Paschke (101 m/105 m), Stephan Leyhe (98 m/105 m) i David Siegel (100 m/98 m). Piętnasty Andreas Tittel (94 m/94,5 m) uzyskał najlepszy rezultat w kategorii juniorów. Drugie miejsce zajął szesnasty Simon Steinbeisser (91 m/97 m), a trzecie Emanuel Schmid (91 m/90 m), który zamknął drugą dziesiątkę konkursu. Do konkursu przystąpiło 31 skoczków.

Na skoczni w Hinterzarten zorganizowano także w ramach czempionatu Puchar Niemiec do lat 17. Wygrał przedstawiciel klubu gospodarzy, Lasse Deimel (101 m/105 m). Na podium stanęli też Julian Fussi (103,5 m/100 m) i Lukas Nellenschulte (98 m/100 m).

W niedzielę (23.10.2022) odbył się konkurs drużynowy panów i rywalizacja duetów pań. Drużynówkę zdominowała bawarska ekipa w składzie Karl Geiger, Constantin Schmid, Markusa Eisenbichler i Andreas Wellinger. W duetach zwycięstwo wywalczyła para z Badenii-Wirtembergii: Anna Rupprecht i Agnes Reisch.