You are currently viewing Bez niespodzianek w składzie Słoweńców na Rukę. Robert Hrgota: „W Wiśle wszystko zadziałało na naszą niekorzyść”
Słoweńscy skoczkowie, od lewej: Lanišek, Prevc, Jelar, Zajc (fot. Julia Piątkowska)

Bez niespodzianek w składzie Słoweńców na Rukę. Robert Hrgota: „W Wiśle wszystko zadziałało na naszą niekorzyść”

Słoweński Związek Narciarski przedstawił skład drużyny skoczków narciarskich na nadchodzący weekend Pucharu Świata w Ruce. Do Finlandii udaje się identyczne zestawienie, jakie wystartowało podczas inauguracji sezonu w Wiśle. W Polsce jednak kadra Roberta Hrgoty nie zachwyciła…

 

AnzeLanisek DawidKubacki MariusLindvik PSWisla2022podium2konkurs fotJuliaPiatkowska 300x199 - Bez niespodzianek w składzie Słoweńców na Rukę. Robert Hrgota: "W Wiśle wszystko zadziałało na naszą niekorzyść"
Podium konkursu, od lewej: Lanišek, Kubacki, Lindvik (fot. Julia Piątkowska)

Słowenia zajmuje czwarte miejsce w Pucharze Narodów po pierwszym weekendzie sezonu zimowego w Wiśle. Na skoczni im. Adama Małysza najlepiej spisywał się Anže Lanišek, który, po nieudanych sobotnich zmaganiach, w niedzielę zajął najpierw 2. lokatę w kwalifikacjach, a następnie zajął to samo miejsce w konkursie, przegrywając jedynie z Dawidem Kubackim. Po zakończeniu rywalizacji Słoweniec z uznaniem wypowiadał się o dyspozycji Polaka, która utrzymuje się na wysokim poziomie od czasu cyklu Letniego Grand Prix. Teraz podopieczni Roberta Hrgoty udają się do fińskiej Ruki, która rok temu była szczęśliwym miejscem dla 26-latka. Lanišek najpierw zajął tam 2. lokatę, by kolejnego dnia stanąć na najwyższym stopniu podium. Było to też pierwsze w karierze zwycięstwo Słoweńca w ramach Pucharu Świata.

W Polsce poniżej oczekiwań skakali Lovro Kos i przede wszystkim Žiga Jelar, który przed startem sezonu zimowego miał za sobą niewielką liczbę treningowych skoków. Powodem tego była kontuzja kostki, która przytrafiła mu się latem w zaciszu domowym. Zdobywca Małej Kryształowej Kuli ani razu nie zapunktował w pierwszych dwóch konkursach, plasując się w piątej dziesiątce. Nierówną dyspozycję zaprezentował Domen Prevc, który najpierw był trzecim zawodnikiem od końca klasyfikacji zawodów, lecz kolejnego dnia był już osiemnasty. Znacznie stabilniejszy był jego starszy brat Peter, zajmujący 17. i 16. miejsce, a także Timi Zajc (20. i 10. miejsce). – W Wiśle wszystko zadziałało na naszą niekorzyść. Nie odbijaliśmy się tak jak powinniśmy i byliśmy w lekkiej zapaści, co od razu dało się zauważyć w skokach. Czekamy na Kuusamo. Anže w zeszłym roku odniósł tam pierwsze zwycięstwo w karierze. Skacze bardzo dobrze, jest bardzo równy i prezentuje bardzo dobrą dyspozycję. Timi i Peter też na wysokim poziomie, co mnie cieszy. Žiga ostatnio podniósł poziom swoich skoków, skacze znacznie lepiej, ale potrzebuje jeszcze więcej konkursów. Domen też jest blisko właściwej formy – komentuje postawę swoich podopiecznych trener Robert Hrgota.

 

Skład reprezentacji Słowenii na PŚ w Ruce (25-27 listopada):

 • Žiga Jelar (nieklasyfikowany)
 • Lovro Kos (36. miejsce w PŚ 22/23),
 • Anže Lanišek (4. miejsce w PŚ 22/23),
 • Peter Prevc (18. miejsce w PŚ 22/23),
 • Domen Prevc (27. miejsce w PŚ 22/23),
 • Timi Zajc (14. miejsce w PŚ 22/23).

 

Program PŚ w Ruce (transmisje):

 • 25 listopada 2022 r. (piątek):
  • 14:15 – oficjalny trening,
  • 16:45 – kwalifikacje (Eurosport 1, Player).
 • 26 listopada 2022 r. (sobota):
  • 07:45 – seria próbna,
  • 09:00 – konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1, Player).
 • 27 listopada 2022 r. (niedziela):
  • 07:30 – kwalifikacje (Player),
  • 09:00 – konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1, Player).

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez SloSki Nordic team (@sloskinordicteam)

 

Karol Cześnik
Źródło: Sloski / Siol.net

Dodaj komentarz