You are currently viewing Cztery polskie skoczkinie wystartują w inauguracji Pucharu Kontynentalnego w Vikersund
Sara Tajner (fot. Ewa Skrzypiec)

Cztery polskie skoczkinie wystartują w inauguracji Pucharu Kontynentalnego w Vikersund

Panie, tak samo jak i panowie, będą miały okazje poskakać na dużej skoczni w Vikersund podczas zawodów inaugurujących sezon 2022/23. Wśród nich nie zabraknie Polek, ponieważ trenerzy z dwóch ośrodków (beskidzkiego i tatrzańskiego) zdecydowali się na wystawianie czterech reprezentantek naszego kraju.

 

Trenerzy nie mieli za dużego wyboru w zawodniczkach z prawem startu w Pucharze Kontynentalnym, które mogłyby wystartować. Na starcie zobaczymy więc m.in. Sarę Tajner, która podczas poprzedniej edycji zimowego Pucharu Kontynentalnego zajęła 78. miejsce. 16-latka miała już w tym sezonie okazję wystartować w inauguracji Pucharu Świata w Wiśle. Na zawodach organizowanych w hybrydowych warunkach na skoczni im. Adama Małysza (HS-134), Tajner dwukrotnie nie zdołała jednak przebrnąć kwalifikacji. W Norwegii pojawi się także Pola Bełtowska, która zimą 2021/2022 w narciarskiej drugiej lidze była 69, a także Natalia Słowik i Paulina Cieślar, które wówczas w ogóle nie punktowały.

Najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej PK zajęła przed niecałym rokiem Joanna Szwab, jednakże 25-latka w tym roku zdecydowała się pożegnać z karierą skoczkini narciarskiej. Zastanawiać może jednak absencja Anny Twardosz, która jeszcze w poprzednich sezonach pełniła rolę jednej z liderek biało-czerwonej kadry kobiet. 21-latka zmaga się jednak aktualnie z zaburzeniami odżywania, a w przygotowaniach do zimowych startów pomaga jej były skoczek, a obecnie trenera personalny i szkoleniowiec młodych adeptów skoków w Szczyrku, Przemysław Kantyka.

Areną zmagań dla skoczkiń będzie w czasie najbliższego weekendu duża skocznia HS-117 (K-105) w norweskim Vikersund. Konkursy kobiet odbędą się w dniach 9-10 grudnia.

 

Program PK kobiet w Vikersund:

  • 9 grudnia 2022 r. (piątek):
    • 17:00 – oficjalny trening,
    • 18:30 – konkurs indywidualny.
  • 10 grudnia 2022 r. (sobota):
    • 10:00 – seria próbna,
    • 11:00 – konkurs indywidualny.

 

Ewa Skrzypiec,
źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz