You are currently viewing PK Pań Notodden: Nora Midtsundstad najlepsza w sobotnim konkursie, Kinga Rajda siódma
Nora Midtsundstad (fot. Anna Karczewska/PZN)

PK Pań Notodden: Nora Midtsundstad najlepsza w sobotnim konkursie, Kinga Rajda siódma

W sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego Pań w Notodden zwyciężyła liderka klasyfikacji generalnej, Nora Midtsundstad. Wraz z nią na podium stanęły Amerykanka Annika Belshaw i Niemka Juliane Seyfath. Najlepsza z Polek, Kinga Rajda zajęła siódme miejsce. 

 

Śnieżna pierwsza seria dla Nory Midtsundstad

Nora Midtsundstad   WsCoC Oslo 2021 300x200 - PK Pań Notodden: Nora Midtsundstad najlepsza w sobotnim konkursie, Kinga Rajda siódma
Nora Midtsundstad (fot. Joanna Malinowska)

Drugi konkurs kobiet na skoczni Tveitanbakken w Notodden rozpoczął się z ponad godzinnym opóźnieniem ze względu na duże opady śniegu. Nieprzyjemne warunki pogodowe i przesunięcia czasowe nie przeszkodziły w objęciu prowadzenia liderce „generalki” drugoligowego cyklu. Norweżka Nora Midtsundstad uzyskała 94,5 metra, co dało jej dwupunktowe prowadzenie nad Amerykanką Anniką Belshaw (91,5 m). Na trzecim miejscu plasowała się kolejna Norweżka Ingvild Synnoeve Midtskogen, która wylądowała na odległości 88,5 metra. 

W 27-osobowej stawce znalazło się pięć polskich skoczkiń. Najlepsza z Biało-Czerwonych – Kinga Rajda zajmowała na półmetku zmagań dziewiąte miejsce po lądowaniu na 83. metrze. Na dwunastym miejscu plasowała się Pola Bełtowska, która oddała skok na odległość 81,5 metra. Czternasta była Natalia Słowik (80 m), a dwa oczka za nią sklasyfikowana została Paulina Cieślar (75,5 m). Najgorzej poradziła sobie Sara Tajner, która po lądowaniu tuż za 72. metrem zajmowała 22. lokatę. 

Midtsundstad utrzymuje prowadzenie i wygrywa w Notodden, Rajda siódma

We wczorajszym konkursie po upadku w finale zmagań Nora Midtsundstad nie zdołała utrzymać miejsca na podium, ale dziś udowodniła, że nie ma sobie równych. W drugiej serii po lądowaniu na 93. metrze młoda Norweżka zapewniła sobie zwycięstwo. Na drugim miejscu utrzymała się Annika Belshaw, która w finałowej próbie uzyskała odległość 91 metrów. Na trzecią lokatę wskoczyła triumfująca w piątek Juliane Seyfarth, która oddała skoki kolejno na 86 i 88,5 metrów. Najlepszą szóstkę uzupełniły kolejno: Norweżka Ingvild Synnoeve Midtskogen (87 m), Amerykanka Paige Jones (83,5 m) i reprezentująca Niemcy Michelle Goebel (82,5 m).

Kinga Rajda w finale zmagań ponownie oddała dobry skok, tym razem na odległość 82,5 metra, co przy mniejszej ilości odjętych za wiatr punktów dało jej ostatecznie siódme miejsce. Paulina Cieślar oddała skok lepszy od tego z pierwszej serii (77,5 m) i zakończyła konkurs na czternastej lokacie. Na szesnastą pozycję spadła Pola Bełtowska (74 m), a dwa oczka za nią zameldowała się Natalia Słowik (72 m). Sara Tajner sklasyfikowana została na 20. miejscu po uzyskaniu 71-metrowej odległości. 

Pełne wyniki sobotniej rywalizacji pań znajdziecie TUTAJ>>>

Na pozycji liderki Pucharu Kontynentalnego po zawodach w Notodden utrzymała się Norweżka Nora Midtsundstad (345 pkt), która nad drugą Niemką Michelle Goebel (220 pkt) ma aż 125-punktową przewagę. Trzecia w klasyfikacji jest kolejna z Norweżek, Ingvild Synnoeve Midtskogen (177 pkt). Najlepsza z Polek Paulina Cieślar zajmuje dwunaste miejsce z dobrobkiem 83 punktów. 

Pełną klasyfikację generalną zimowego Pucharu Kontynentalnego Pań znajdziecie TUTAJ>>>

Następne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego kobiet odbędą się za nieco ponad miesiąc, w dniach 21-22 stycznia. O punkty drugoligowego cyklu panie powalczą w austriackim Bischofshofen.

 

Kinga Marchela, Weronika Brodowska
informacja własna

Dodaj komentarz