You are currently viewing PŚ Pań Villach: Eva Pinkelnig liderką po pierwszej serii. Polki bez awansu
Eva Pinkelnig (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Pań Villach: Eva Pinkelnig liderką po pierwszej serii. Polki bez awansu

Eva Pinkelnig prowadzi po pierwszej serii konkursu w Villach. Austriaczka osiągnęła 91,5 metra i pewnie pokonała rywalizującą z nią w parze Tamarę Meiskovą. Drugie miejsce zajmuje Anna Odine Strøm, a na trzecim miejscu plasuje się Ema Klinec. Polki nie awansowały do drugiej serii.

 

Reprezentantka gospodarzy zajmuje pierwszej miejsce na półmetku pierwszego konkursu Turnieju Sylwestrowego w austriackim Villach. 34-latka wywalczyła 91,5 metra i o punkt wyprzedza drugą Annę Odine Strøm z Norwegii (93,5 m). Trzecia jest natomiast Ema Klinec, która oddała najdłuższy skok serii (95 m). Tuż za miejscem dającym podium plasuje się niespodziewanie Anna Rupprecht. Niemka osiągnęła 90 metrów i o pół punktu wyprzedza rodaczkę Selinę Freitag (91 m).

Poza lokatami dającymi awans znalazły się Polki: Nicole Konderla (81,5 m) i Paulina Cieślar (70 m). Podopieczne Szczepana Kupczaka przegrały z duetem kanadyjek. Alexandria Loutitt lądowała o 10 metrów dalej od Konderli, natomiast Abigail Strate uzyskała o 21,5 metra lepszą odległość od Pauliny Cieślar. 

Wyniki pierwszej serii środowego konkursu w Villach >>>

 

Karol Cześnik
Źródło: informacja własna / FIS

Dodaj komentarz