You are currently viewing FIS Cup w Zakopanem odwołany! Puchar Kontynentalny przeniesiony z Kranju do Planicy
Wielka Krokiew w Zakopanem (fot. Anna Fergisz)

FIS Cup w Zakopanem odwołany! Puchar Kontynentalny przeniesiony z Kranju do Planicy

Tatrzański Związek Narciarski poinformował, że najbliższe konkursy rangi FIS Cup, które miały w dniach 7-8 stycznia odbyć się w Zakopanem, zostały odwołane. Powodem ma być oszczędzanie śniegu na nadchodzący Puchar Świata na Wielkiej Krokwi. Z przyczyn pogodowych konkursy Pucharu Kontynentalnego w Kranju zostały przeniesione do Planicy.

 

Zaplanowane na 7-8 stycznia konkursy FIS Cup zostały odwołane. Informacja pojawiła się na profilu Tatrzańskiego Związku Narciarskiego na Instagramie. Jak podaje dziennikarz TVP Sport, Michał Chmielewski, przyczyną ma być oszczędzanie śniegu na nadchodzące rywalizacje w ramach Pucharu Świata, które mają zostać rozegrane w dniach 14-15 stycznia. Tym samym chętnym do startu w zawodach „trzeciej ligi” skoków narciarskich przyjdzie poczekać do weekendu 11-12 luty, kiedy to odbędą się zmagania w Szczyrku. Na pierwszy miesiąc 2023 roku nie zaplanowano innych rywalizacji tej rangi, co też nie pomaga w rozwoju dyscypliny oraz szkoleniu młodszych zawodników.

Zmiany zaszły także w kalendarzu Pucharu Kontynentalnego. Planica została nowym gospodarzem dwóch rywalizacji rangi „drugoligowej”, które mają się odbyć w najbliższy weekend. Pierwotnie miały się odbyć na skoczni Bauhenk w Kranju, jednakże z powodu braku śniegu nie ma możliwości rozegrania ich w najbliższy weekend w tej lokalizacji. Tym samym przeniesienie ich na Bloudkovą Velikankę było najlepszym dostępnym dla Słoweńców rozwiązaniem.

Planica Bloudkova.Velikanka fot.planica.si - FIS Cup w Zakopanem odwołany! Puchar Kontynentalny przeniesiony z Kranju do Planicy
Bloudkova Velikanka (fot. Planica.si)

 

Karol Cześnik
Źródło: TZN / FIS

Dodaj komentarz