You are currently viewing Za nami 88. Plebiscyt Przeglądu Sportowego! Wysoka lokata Dawida Kubackiego
Dawid Kubacki (fot. Julia Piątkowska)

Za nami 88. Plebiscyt Przeglądu Sportowego! Wysoka lokata Dawida Kubackiego

Skoczkowie narciarscy niezmiennie są w Polsce bardzo doceniani przez kibiców. Nie może więc zaskakiwać fakt, że Dawid Kubacki zajął piąte miejsce w 88. edycji Plebiscytu Przeglądu Sportowego na Sportowca Roku. Choć poprzedni sezon Pucharu Świata nie należał w wykonaniu Biało-Czerwonych do najbardziej udanych, to na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie skoczek z Szaflar wywalczył indywidualnie brązowy medal. Końcówka roku i jednocześnie obecny sezon zimowy to już popis umiejętności najwyższej klasy 32-latka.

 

Wraz początkiem nowego roku w Polsce tradycyjnie odbywa się gala wyłaniająca najlepszego sportowca minionych dwunastu miesięcy. Wczorajsza gala była już 88. edycją Plebiscytu Przeglądu Sportowego, a najlepszym sportowcem zgodnie z głosami kibiców została tenisistka Iga Świątek. To pierwsza taka nagroda na koncie liderki rankingu WTA. W ubiegłorocznej edycji zajęła drugie miejsce, przegrywając jedynie z piłkarzem Robertem Lewandowskim. Drugą lokatę tym razem zajął trzykrotny indywidualny mistrz świata na żużlu, Bartosz Zmarzlik, a Lewandowski był trzeci.

W nagrodzonej dziesiątce nie zabrakło także zawodnika reprezentującego skoki narciarskie, a dokładniej Dawida Kubackiego, sklasyfikowanego na piątym miejscu. 32-latek w minionym roku wywalczył brązowy medal Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, a także zwyciężył w czterech konkursach trwającego sezonu Pucharu Świata i został liderem klasyfikacji generalnej rozgrywek. Statuetkę za piąte miejsce, w imieniu drugiego zawodnika zakończonego w piątek 71. Turnieju Czterech Skoczni, odebrał honorowy prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Podczas Gali Mistrzów Sportu udało się również połączyć z laureatem i świeżo upieczonym tatą. – To dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Nigdy nie patrzę na te statuetki jakoś zachłannie, ale rzeczywiście kiedy te moje sukcesy są doceniane, to serce rośnie – powiedział w trakcie wystąpienia Dawid Kubacki. – Naprawdę bardzo się cieszę, to jest dla mnie duże wyróżnienie i myślę, że będę w stanie pracować nad tym żeby w kolejnych edycjach być może nawet wyżej – dodał podczas wideorozmowy. Skoczek z Szaflar uplasował się za plecami siatkarza Kamila Semeniuka. W najlepszej dziesiątce plebiscytu znaleźli się jeszcze Mateusz Ponitka (koszykówka), Adrian Meronk (golf), Katarzyna Wasick (pływanie), Paweł Fajdek (rzut młotem), a czołówkę zamknęła na jednej pozycji czwórka wioślarzy: Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Dominik Czaja.

 

Oliwia Dela
źródło: Polsat / Przegląd Sportowy

 

Dodaj komentarz