You are currently viewing Finowie ogłosili kadrę na Puchar Świata w Zakopanem. Finki kontynuują zmagania w Japonii
Antti Aalto (fot. Ewa Knap)

Finowie ogłosili kadrę na Puchar Świata w Zakopanem. Finki kontynuują zmagania w Japonii

Poznaliśmy czwórkę Finów, która wystartuje podczas nadchodzących konkursów Pucharu Świata w Zakopanem. Kadrę stanowić będą Antti Aalto, Niko Kytösaho, Eetu Nousiainen i Vilho Palosaari. Julia Kykkänen i Jenny Rautionaho kontynuują podróż po Japonii i po konkursach w Sapporo wezmą udział w rywalizacjach w Zaō.

 

WC Titisee Neustadt 2022 20  300x200 - Finowie ogłosili kadrę na Puchar Świata w Zakopanem. Finki kontynuują zmagania w Japonii
Antti Aalto (fot. Joanna Malinowska/Sport w Obiektywie)

Czterech Finów przybędzie w najbliższy weekend do Zakopanego, co jednocześnie oznacza, że podopieczni Janne Väätäinena wezmą udział w sobotniej rywalizacji drużynowej. Jest to dobra wiadomość w obliczu napływających informacji o tym, że Japończycy nie zamierzają wystawić swojej czwórki. Wśród powołanych trudno dostrzec jakąkolwiek niespodziankę. Drużynę stanowić będą Antti Aalto, Niko Kytösaho, Eetu Nousiainen i Vilho Palosaari, czyli zawodnicy regularnie jeżdżący na Puchar Świata. Aalto jest w tej chwili najwyżej sklasyfikowanym przedstawicielem Kraju Tysiąca Jezior, bowiem zajmuje 35. miejsce z dorobkiem 28 punktów. Zakończony niedawno Turniej Czterech Skoczni nie udał się całej kadrze Väätäinena. Do drugiej serii jego zawodnicy wchodzili tylko dwukrotnie. W Garmisch-Partenkirchen ta sztuka udała się Vilho Palosaariemu, natomiast w Innsbrucku w najlepszej trzydziestce znalazł się Aalto. Niko Kytösaho zakwalifikował się tylko do jednego z czterech konkursów (Bischofshofen), natomiast Eetu Nousiainen ani razu nie przebrnął kwalifikacji. W miniony weekend Nousiainen wziął udział również w Pucharze Kontynentalnym w Planicy i zajął tam 33. oraz 17. miejsce.

W Japonii trwają zmagania w Pucharze Świata Pań. Na skoczni Ōkurayama (K-123/HS-137) w Sapporo w dwóch konkursach startowały Jenny Rautionaho i Julia Kykkänen. Pierwsza nich punktowała w obu rywalizacjach, zajmując 29. i 27. lokatę. Drugiej ta sztuka udała się jedynie drugiego dnia, kiedy to zajęła 29. miejsce. Rautionaho w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje 27. pozycję i tym samym pozostaje najwyżej notowaną Finką w kobiecych rozgrywkach. Obie zawodniczki wkrótce udadzą się na na kolejne rywalizacje w Kraju Kwitnącej Wiśni. W dniach 13-15 stycznia w Zaō odbędą się aż trzy konkursy: dwa indywidualne oraz duety.

 

Skład męskiej reprezentacji Finlandii na PŚ w Zakopanem:

  • Antti Aalto (35. miejsce w PŚ 22/23),
  • Niko Kytösaho (39. miejsce w PŚ 22/23),
  • Vilho Palosaari (48. miejsce w PŚ 22/23),
  • Eetu Nousiainen.

 

Skład żeńskiej reprezentacji Finlandii na PŚ Pań w Zaō:

  • Jenny Rautionaho (27. miejsce w PŚ Pań 22/23),
  • Julia Kykkänen (36. miejsce w PŚ Pań 22/23).

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jenny Rautionaho (@jennyrautionaho)

 

Karol Cześnik
Źródło: hiihtoliitto.fi

Dodaj komentarz