You are currently viewing Znamy kadrę Austrii na Puchar Świata w Zakopanem! Philipp Aschenwald traci miejsce w składzie
Austriacy: Kraft, Tschofenig, Fettner, Hayböck (fot. Julia Piątkowska)

Znamy kadrę Austrii na Puchar Świata w Zakopanem! Philipp Aschenwald traci miejsce w składzie

Austriacki Związek Narciarski ogłosił listę powołanych na nadchodzący Puchar Świata w Zakopanem. Do Polski udadzą się Clemens Aigner, Manuel Fettner, Michael Hayböck, Jan Hörl, Stefan Kraft, Clemens Leitner i Daniel Tschofenig. Od konkursów najwyższej rangi odpocznie na jakiś czas Philipp Aschenwald, który podczas Turnieju Czterech Skoczni najczęściej zajmował lokaty w trzeciej dziesiątce.

 

StefanKraft Innsbruck2023 fotJuliaPiatkowska 300x200 - Znamy kadrę Austrii na Puchar Świata w Zakopanem! Philipp Aschenwald traci miejsce w składzie
Stefan Kraft (fot. Julia Piątkowska)

Siedmioosobowa kadra Austrii zawita w najbliższy weekend do Zakopanego. Do stałych bywalców Pucharu Świata, do których można zaliczyć Fettnera, Hayböcka, Hörla, Krafta i Tschofeniga, Andreas Widhölzl postanowił ponownie dokooptować Clemensa Leitnera, który jest z drużyną od konkursu w Oberstdorfie i zapunktował w dwóch rundach Turnieju Czterech Skoczni. Najlepszym jego rezultatem było 12. miejsce w Garmisch-Partenkirchen. Powołanie otrzymał także Clemens Aigner, a więc dziesiąty zawodnik rywalizacji w Bischofshofen. 29-latek notował także ostatnio bardzo dobre wyniki w Pucharze Kontynentalnym, w konkursach w Engelbergu i Planicy. Od zmagań najwyższej rangi odpocznie natomiast Philipp Aschenwald. 27-latek nie zachwycał podczas kultowego turnieju w Niemczech i Austrii, trzykrotnie zajmując lokaty w trzeciej dziesiątce. Dodatkowo konkurs w Innsbrucku zakończył już w pierwszej serii. Aschenwald w czasie najbliższego weekendu będzie reprezentował swój kraj w zawodach „drugoligowego” Pucharu Kontynentalnego w japońskim Sapporo.

Austriacy podczas turnieju pokazali, że drużynowo wciąż są bardzo mocni. Aż czterech podopiecznych Widhölzla meldowało się w najlepszej dziesiątce konkursów w Ga-Pa, Innsbrucku i Bischofshofen. Trzykrotnie był to Michael Hayböck i Jan Hörl, a dwukrotnie Manuel Fettner, Stefan Kraft i Daniel Tschofenig. W ostatniej rywalizacji ten zestaw nazwisk uzupełnił wspomniany wcześniej Clemens Aigner. Ani razu jednak żaden z wymienionych zawodników nie stanął na podium turnieju. – Chcieliśmy walczyć o zwycięstwo w całym turnieju, ale nam się nie udało. Byliśmy jednak bardzo silni jako zespół, a cel na następną fazę Pucharu Świata jest jasny. Chcemy dzięki naszym najmocniejszym zawodnikom zrobić kolejny krok do przodu, aby wrócić na szczyt podium – powiedział szkoleniowiec Austriaków cytowany przez Austriacki Związek Narciarski (ÖSV).

Przypomnijmy, że pierwsze trzy lokaty w 71. Turnieju Czterech Skoczni zajęli Halvor Egner Granerud, Dawid Kubacki i Anže Lanišek. Wyjątkiem w dominacji tej trójki stanowiło drugie miejsce Piotra Żyły w Oberstdorfie. Przed weekendem w Polsce najwyżej sklasyfikowanym Austriakiem jest Stefan Kraft, który plasuje się na 4. miejscu ze stratą 337 punktów do liderującego Dawida Kubackiego. Wraz z kolegami jednak przoduje w tabeli narodów z zapasem 252 „oczek” nad drugą Polską.

 

Skład reprezentacji Austrii na PŚ w Zakopanem (14-15 stycznia):

  • Stefan Kraft (4. miejsce w PŚ 2022/2023),
  • Manuel Fettner (6. miejsce w PŚ 2022/2023),
  • Michael Hayböck (7. miejsce w PŚ 2022/2023),
  • Jan Hörl (10. miejsce w PŚ 2022/2023),
  • Daniel Tschofenig (11. miejsce w PŚ 2022/2023),
  • Clemens Leitner (36. miejsce w PŚ 2022/2023),
  • Clemens Aigner (37. miejsce w PŚ 2022/2023).

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez DANIEL TSCHOFENIG (@tschofenig_airlines)

 

Karol Cześnik
Źródło: ÖSV

Dodaj komentarz